Şu cihaz şu işlere yarar mı? Behringer ses kartı preamfi vs

www.hepsiburada.com

Ben bunu masanın üstüne koymak,
Bununla hoparlörlerin sesini açıp kapatmak, gerektiğinde kulaklıktan ses almak, bazen ipad'i bağlayıp ipad'deki müziği yapacağım radyo yayınına vermek istiyorum.

Olur mu bunlar sizce?

behringer xenyx serisi bunun için daha uygun

www.hepsiburada.com

keyfine parana göre bakıp beğenirsin

behringer'in hiç bir ürününden istediğim performansı alamadım.

detay vermemişsin hoparlör ne? aktif mi pasif mi? bağlantı tipi ne? amfi var mı?

yamaha her zaman behringerden daha iyidir

www.hepsiburada.com
  • hem şişko hem deli  (22.04.20 23:45:48 ~ 23:52:27)
@hem şişko hem deli hocam selamlar. şu (www.hepsiburada.com) benim için uygun gibi görünüyor fakat kafamı karıştıran şeyler var, işin içinden çıkamıyorum.

öncelikle bu cihaz usb ile bilgisayara bağlandığında bilgisayarın giriş aygıtı mı oluyor çıkış aygıtı mı oluyor?

bu cümleyi yazarken bile kafam ısınıyor. yani bir main mix var, oradan direkt hoparlörlere çıkış alacağım. veya şöyle deneyelim:

benim amacım bu cihazı bilgisayara bağlayıp internet üzerinden radyo yayını yaparken;

1 - buna ipad üzerinden müzik vermek, gerektiğinde mixer üzerinden müziği kısıp açabilmek. bu tamam sanırım (line in)

2 - başka bir cihaz üzerinden bu cihaza skype/telefon konuşmasını vermek. gerektiğinde bunu sadece kulaklığa alabilmek. (2-track?)

3 - bu cihaza mikrofonumu bağlayıp gerektiğinde mikrofonu kısıp açabilmek.

4 - mümkünse gerektiğinde skype'a giden sesimi de mute'layabilmek?

bunların birçoğunu windows üzerinden de yapabilirim ama elimin altındaki fiziksel bir cihazla yapabilmeyi umuyorum.

müzik/telefon/mikrofon - 3 giriş
skype - main mix (radyoya) - kulaklığa - 3 farklı çıkış

bir de düğmeler var bunun üstünde, ses main mix'e mi gitsin kulaklığa mı gitsin diye.
kulaklığı komple kesiyor mu main mix'e gitsin deyince?

anlatmaya çalıştım ama oldu mu bilmiyorum.
siz sanırım bu işlerden anlıyorsunuz. yardımlarınızı rica ediyorum.
  • işimdeyim gücümdeyim  (23.04.20 13:04:17)