Laptop şarap döküldükten sonra

Klavyenin uzerine komple şarap döküldü. Batarya zaten yoktu fisten cektim ve ters cevirdim. Sabah klavyeyi söktüm. Harddsik biraz islakti sildim. Nemli yerleri sildim biraz daha bekledim. Sac kurutma makinasinin soguk ayarinda biraz kuruttum. Bilgisayar açılıyor. Mouse filan normal calisiyor harddiskte de sorun yok. Sorun şu ki bilgisayara disardan usb ile klavye taktim (uzerinde kendi klavyesi yokken) r ye basinca calistir a ya basinca ayarlar aciliyor vs. Kesinlikle yazdirmiyor. Kendi klavyesi veya usb klavye yani herhangi fiziksel bir klavye takmadan ekran klavyesi ile yazmaya calisinca da ayni sekilde r ye basinca calistir filan aciliyor. Isin garip yani bu. Ekran klavyesi bile bu sekilde calisiyor. Nedir bunun sorunu?

keşke hemen klavyeyi söküp komple prince yatırsaydınız.

r ye basınca çalıştır açılmasının yolu windows tuşu + r. windows tuşu takılı kalmış olabilir. aklıma ilk o geldi.

Edit: kendi klavyesi de takılı değilken oluyor demişsiniz. o enteresan. belki bir yerler oksitlenip klavyeyi tetikliyor olabilir.
  • fezagezgini  (22.04.20 22:25:44 ~ 22:28:02)
Tus takili kalmasi soz konusu degil cunku tus yok bilgisayarda su anda. Evet bir yerler zarar gördü galiba...

  • sanguine mcqaer  (22.04.20 22:31:33)
kendi klavyesinin windows tuşu basılı kalmış (ya da sıvı temasından işte sinyal alıyor sürekli).

sharpkeys indirip tuşu iptal edin.

www.randyrants.com

edit: kendi klavyesi de takılı değilse, sıkıntı var. kullanmayıp bi süre beklerseniz düzelme ihtimali var. ram'lerine bira dökülmüş bilgisayarım 1 ay sonra çalışmaya başlamıştı.
  • cern de cayci olmak vardi  (23.04.20 00:11:24 ~ 00:14:55)
Cok tesekkur ederim programi indirdim tusu iptal ettim süper oldu bu

  • sanguine mcqaer  (23.04.20 00:28:11 ~ 00:44:21)
benim klavyeye de çay döküldükten sonra klavye sapıtmıştı. 4-5 harf başka semboller yazıyordu. 1 hafta içinde düzeldi hepsi.

  • xrated  (23.04.20 12:35:55)