Home Studio canavarlarina ikilemde kaldığım bir ses kartı sorusu (Hangisi?)

Mac kullanıcısıyım.

İki kart arasında kaldım.

1- RME Babyface Pro

2- Apogee Duet

1'i satmadan önce kullanmıştım ve çok memnundum. 2 numara 1000 kira kadar daha ucuz rme'ye göre.

Fikri olan var mı?

rme apogee duet ve duet2 den daha iyi bir kart.

apogee sadece mac de çalışır

rme mac ve windowsta

rme'nin soundu naturel ve çok temizdir.
  • hem şişko hem deli  (22.04.20 17:52:32 ~ 17:55:39)
kriter nedir bunda?

ben rme ile harika temiz kayitlar yaptim.

daha iyi bir sound mu? giriş-çıkış sayısı mı? dayanıklılık mı? dizayn mı?
nedir?
  • la traviata  (22.04.20 17:54:08)
ek yaptım yukarı.

  • hem şişko hem deli  (22.04.20 17:55:54)
@hem şişko

temiz, doğal ses güzel bir kriter.
windowsta çalışmaması pek ilgilendirmiyor kartın, pc ile işim yok.

peki sıfır 5.500 verip almaktansa, 2. el bulabileceğim bir yer biliyor musun? satmaz olaydım :(
  • la traviata  (22.04.20 18:01:15)
ben pahalı kart aldım bi kaç defa sahibinden, genelde bozuk çıktı. ben riske girmem.

sonuçta bilgisayar gibi değil, eğer ilk başta ihtiyacını karşılıyorsa 10 sene sonra karşılaması da muhtemel.
  • hem şişko hem deli  (22.04.20 18:04:58)