After Effect'te Tek Ekranda 30 tane video aynı anda

Merhaba, 23 nisan videoları olur ya. Tek ekranı 30'a bölerler. 30'u birden oynar. Onu after effects'te nasıl yaparım? Youtube video izledim ama başaramadım. Kafa.

1 ana kompozisyon yaratman lazım.

atıyorum 16:9 olacaksa, 4k istiyorsan 3840x2160 veya 4096x 2304 gibi, tabi kaç fps olacağı ve süresi önemli.

sonra onun içine kaç tane video koyacaksan o videoların hepsini de import etmen lazım

import ettikten sonra hepsini aşağı layer kısmına at.

her video için precompose yap yani yeni bir kompozisyon oluştur

sonra hepsini scale (s tuşu) yaparak ölçeklendir

ve pozisyonlarını ayarla(p tuşu)

sonra render al bitti gitti.
  • hem şişko hem deli  (22.04.20 17:33:45 ~ 17:34:21)
Ben after effects kullanmasam da genel anlamda hepsinin mantigi benzerdir diye söylüyorum.

Bir timeline var videolari koydugunuz. Orada videoları yan yana değil üst üste koyacaksınız. Sonra da "trim" veya benzeri bişeylerle ekranda videolari kaca bolecekseniz o sekilde kücülteceksiniz. bunu elle yapmayip yüzdelerle de yapabiliyoruz final cut'ta veya theme'lerle de. Biraz kurcalarsanız mutlaka bulursunuz.

mesela iki video ust uste bindirin. sonra bir videoya tikladiktan sonra özelliklerine falan girip orada sagindan solundan cekistirin veya yüzdeler girin. diger videoyu/videolari secip yine ayni sekilde yapin ve ekrana oturtun.

bilmeyen birisi için 23 nisana yetişecek bişeyi yapmak zor. birinden destek alın.
  • la traviata  (22.04.20 17:35:12)
istersen para verip şöyle bir template de satın alabilirsin

videohive.net

veya beğendiğin başka bişey.
  • hem şişko hem deli  (22.04.20 17:36:24)
yaptım. teşekkürker. ama şimdi de render edemiyorum. :(

  • iddaaci  (22.04.20 17:52:57)
What you learned: Render a composition

Select the desired composition in the Project panel.
From the main menu, select Composition > Add to Render Queue. You will see the Render Queue panel open in the bottom part of the interface.
The default settings will work fine for a high-resolution output.
  • la traviata  (22.04.20 17:55:24)
bundan sonraki soruları yazayım

render aldım ama hiç biyerde oynatmıyor.

render aldım ama boyutu 700 mb oldu nasıl düşürebilirim

h264 olarak render almak istiyorum ama 4k olduğu için media encoder istiyor, böyle gider :)
  • hem şişko hem deli  (22.04.20 18:14:31)