Yeni toplanan bilgisayara eski hdd takmak

Arkadaşlar merhaba,
Amd işlemcili yeni bir bilgisayar topladım, anakartından ramine kasasından ekran kartına hepsi yeni
Fakat eski bilgisayarımdan sadece hdd mi alıp bu yeni sistem makineye takmak istiyorum. İçinde 32bit win7 kurulu çalışır mı? Eğer çalışırsa yani makine açarsa hdd nin üstüne 64 bit win10 kuracağım ya da 64 bit win7...

Çalışır ama wndowsla açarsanız bir sürü sürücüyü baştan yüklemeye falan kalkabilir.
İmkan varsa gerçekten ufak bir ssd alın ve sistemi ona yükleyin bu diski ikinci disk olarak kullanın derim

  • kisa  (22.04.20 17:16:43)
120 gb lik küçük bi ssd ve 1 tb lik yeni hdd yi 5 6 ay sonra alacağım... Şimdilik bu 250 gb lik hdd ile idare etmem gerekiyor çok masraf yaptım iyisi olsun diye...
Sürücüleri yüklesin önemli değil makine açarsa zaten formatlayacağım.

  • CandleJack  (22.04.20 17:21:22)
Açmadan da formatı usb ile boot edip atabilirsiniz

  • kisa  (22.04.20 17:23:31)
çalışır çalışmaması için bi sebep yok. windowsu kurarken sil geç içini.

  • glamdr1ng  (22.04.20 17:23:57)