Türk kahvesi makinesi neden çalışmıyor?

Kettle gibi bir mantıkla çalışıyor. Yani tabanı var, prize bağlı. Ve üst tarafı var, cezve şeklinde. Cezvenin üzerinde aç/kapa düğmesi var, ışıklı düğme.

Çalıştırdığım zaman ışıklı aç/kapa düğmesinin ışığı yanıyor. Ama cezveden su ısıtma sesi gelmiyor (fısss sesi). Sonra, cezveyi biraz oynattığımda su ısıtma sesi de geliyor. Ama çok hassas, en ufak oynamada su ısıtma sesi kesiliyor.

Sizce taban ile cezve arasında temassızlık mı var? Yoksa cezvenin kendi içinde mi problem var? Problem ne olabilir? (mesela içine su kaçmış kısa devre olmuş, veya taban ile temassızlık var, biraz oynasan düzelir, gibi.)

temassizlik gibi gorunuyor tabaninda vida varsa acip hafifce oynattiktan sonra tekrar sikmayi denebilirsin ise yaramazsa acip bakmak gerekir tabii acarken baglantiyi koparmaman onemli

  • tahtakafa  (22.04.20 15:11:47)
Aradaki bağlantıda su kaynaklı oksitlenme olabilir, kontrol edebilirsiniz.

  • oligomer  (22.04.20 15:12:54)
Cezvenin oturduğu yerde elektrik bağlantısı var, yuvarlak ve tam ortadadır eğer dönen bir tipse, ona su veya kahve akmıştır.

Fişi prizden çekip bulaşık teli, eski diş fırçasıyla vs temizlemeyi deneyin.
  • John Bloor  (22.04.20 15:20:05)