bilgisayar gurularına

emektar msi ge60 0ND isimli dizüstüne bir ssd alayım dedim. SSDlerin de çok çeşidi varmış. normalde dvdrom'a takmak için o boyutta alacaktım ama içini açınca ufak ssd yazan bir yer gördüm. resimde paylaşmış olduğum ssd yuvası hangi adda ve hangi özellikte ssd içindir?

tavsiye edeceğiniz marka model varsa işim çok kolaylaşacak.

hizliresim.com

çok teşekkürker peki neden böylesine küçük, portatif ve efektif msata güncel laptoplarda bulunmuyor? m.2 dediğiniz “nvme” dye geçenlerden mi? o daha büyük geldi gözüme.

  • bugisme  (22.04.20 09:26:57)
evet konetsu belirtmiş bu msata ama senin laptop da dvd bölümü yok ama tavsiyesini harddisk bölümüne ssd takarak uygulayabilirsiniz. m.2 nvme bulunuyor güncel laptoplarda bendeki msi'da örneğin 2 tane m.2 nvme bir tane m2.sata bir tane de 2.5" slot var. yalnız samsung 860 evo tavsiyesi verilmiş bu iyidir hoştur ama tuzludur 500 gb da rakipleriyle 150-200 tl 1 tb'da 400-500 tl fiyat farkı vardır.

  • lubbullub  (22.04.20 10:09:36)
dvd var hocam benimkinde onu söktüm hatta normal ssd almaya karar verdim teşekkür ederim

  • bugisme  (22.04.20 12:34:50)
crucial bx500e ne dersiniz hocam?

Crucial BX500 240GB 3D NAND 540MB-500MB/s Sata 3 2.5'' SSD CT240BX500SS1
  • bugisme  (22.04.20 15:06:58)
crucial mx500 alıyorum öyleyse hocam. bu dramless özelliği sitelerde yazmıyor hiç. yani hangisi dramlı hangisi değil bilemiyoruz. hepsiburadadan sata dramlı ucuz model olsa alacağım. ama sizin dediğiniz için paraya kıyıyorum o zaman :)

  • bugisme  (22.04.20 16:01:25)
Samsung 860 Evo

www.hepsiburada.com

bu ürün dramlı değil mi hocam alayım mı :D yorumlar da iyi
  • bugisme  (22.04.20 18:16:47)
hocam çok sağol aldım valla. siparişe macunu ve rami de dahil ettim :D bir de bu ssd'yi dvdroma takarsan yavaşlar sata2 çeviriciye girdiği için diyorlar, bunu hddnin olduğu yere tak, hddyi dvdroma tak diyorlar. seni çok yordum normalde özel mesajlık sorular farkındayım ama ileride belki birisinin işine yarar bu topic, tekrar çok sağol :)

  • bugisme  (22.04.20 21:14:37)