[]

baileys nasıl içilir?

Selam. Duyuruda daha önce de açılmış, sözlükte başlığında da birçok şey yazılmış, ancak daha net cevaplara ihtiyacım var. Baileys irish cream aldım.

Şimdi sek içilir, bu tamam.

bir de nesquike ile, kahve ile güzel gidiyor diyenler var. Sıcak kahveye döküp mü içiyorsunuz? mesela ben danette browni süt aldım, yarı yarıya karıştırsam çok mu ağır olur? Ya da buzlu, üzerine biraz çikolata koysam. hani beni uğraştırmayacak midemi bulandırmayacak ama keyifli bir şey olsun istiyorum. tavsiyeler alınır.

ekleme: 70'lik aldım, bir günde tüketemem. birkaç gün dursa bozulmaz sanırım?

 
filtre kahveyle içiyoruz biz. gayet keyifli. oranı kendi damak tadına göre belirleyebilirsin


  • asilyis  (21.04.20 15:16:13) 
Sıcak kahveye döküp içilir. Soğuk kahveye döküp içilir. (Kahveye bir shot kadar yeter mesela.)
Tiramisu yaparsanız kremasında kullanılır.
Kırık buz üzerine döküp içilir. Hatta kırık buz üzerine baileys üzerine çok az çikolata sosu ya da azıcık rende çikolata olur hakkaten evet, çok da güzel olur.
  • kobuzchu kiz  (21.04.20 15:21:09) 
Üstteki tavsiyeler geçerli olmakla birlikte sıcak kahveye bir shot Baileys ekleyip bir miktar soya sütü, badem sütü veya vanilya şurubuyla da tatlandırabilirsiniz. Diğer alkoller gibi aylarca dayanmıyor ama dolapta bir aya kadar dayanır, sıkıntı olmaz.


  • BuddyGuy  (21.04.20 15:29:37) 
soğutulmuş koyu bir espresso ile 1:1 ölçüde karıştırıp bir buz ile ufak şeffaf bardakta güzel oluyor.
hindistancevizi - süt - çikolata - fındık gibi aromalarla ve özellikle vanilyayla uyumu var. Halihazırda vanilya bulundurduğu için vanilya şurubunu dikkatli kullanın.

  • Etanglement  (21.04.20 17:25:40) 
Filtre kahveye ilave ediyorum ben,bir de üstüne toz tarçın ve toz muskat ekliyorum.


  • astrid  (21.04.20 17:57:02) 
votka ve süt eklenerek white russian yapılır ve the big lebowski eşliğinde içilir.
edit: bir de kahve eklemelisin unutmuşum :)

  • bohr atom modeli  (21.04.20 19:02:56 ~ 19:22:50) 
@bohratommodeli kahve likörü olmadan white russian anlamsız.irish cream ve kahve likörü aynı şey değil.


  • astrid  (21.04.20 19:17:23) 
Bence nesquike ya da cikolatali sut gibi seylerle karistirdiginizda likorun kendi tadi cok geride kaliyor. Soguk sade kahve ile guzel oluyor. Kahve yoksa soguk sut ve buz ile de keyifli bence.


  • pike  (21.04.20 22:34:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.