Fotoselli musluğun maliyet problemi

Fotoselli musluk sayesinde bir miktar su tasarruf edilir. Buna karşılık olarak da bir miktar elektrik enerjisi sarf edilir. Sizce değer mi bunun için? Maliyet analizi yapabilecek olan var mı?

hangi marka musluk? mutfak mı wc mi? evde kaç kişi yaşıyor? fotoselli musluğun fiyatı ne? evdeki su basıncı ne? hangi şehirde yaşıyorsun (su birim fiyatı)? musluk kullanma alışkanlığın nasıl?

  • sttc  (21.04.20 00:03:08)
Elektrik sarfiyatı için şuradan fikir edinebilirsin: www.google.com

Yani diyor ki 4 adet alkalin kalem pil (bimde 4 tl, Duracell de 10-15 TL olur heralde) günde 300 kere açıp kapasan bile 2 yıl götürür. Yani günde 100 kere açıp kapasan yılda 1 TL ile 3 TL arasında bir elektrik maliyeti olur tahmini.
  • nabrukk  (21.04.20 00:16:46)
musluğun kendisi maliyetli

  • bir soru sorcam  (21.04.20 00:18:37)
fotoselli musluğu bence evlerde kullanılacak bir şey değil. ben açıkçası umuma açık yerlerde kullanılması taraftarıyım. adam tuvalletten pis elleriyle çıkıp aç kapa musluğa dokunabilir ve bu temizliğe aykırı bir durumdur ancak fotoselli bataryada böyle bir şeye gerek yok.

maliyet analizi yapacak kadar çok elektrik harcayacak bir şey değil. su konusunda da bizim toplumda gerçekten tasarruf sağlar ancak suyun maliyetini düşük görürsek yine bir fotoselli batarya tasarruf örneği değildir.

kötü yanı da şu; insanlarımız eğer düzgün ayarlanmadıysa( zaman ayarı) ellerini görüntü yerine tutarak sürekli su akmasını sağlıyorlar ve motor sürekli çalıştığı için yanıyor.

görsel ve temizlik dışında bir karı yoktur fotoselli bataryanın. umuma açık bir yer için düşünüyorsanız kesinlikle fotoselli olmalı.
  • blue eyes white dragon  (21.04.20 00:57:12)