evi klas gösteren şeyler

diyelim ki bir eve gittiniz. o evdeki hangi eşya veya spesifik hangi marka model ürün görürseniz “vayy be ne zevkli” ya da “ ne kadar klas” dersiniz?

elektronik:?
mobilya: ?

sadelik.

evler o kadar karman çorman ki ruhum daralıyor. evi klas yapan şey eşya değil bence. bütündür. o bütünü sağlayan şey benim için sadelik.
  • tuborg yesili  (20.04.20 15:57:06)
hi fi müzik sistemi

  • freebird5406_2  (20.04.20 15:58:54)
dev bir tv
geniş pencereler ve önü açık manzara
sade bir iç hacim ve hifi ses sistemi.
  • teritori  (20.04.20 16:02:30)
Sade, ihtiyaca yönelik eşyalar ve uyumlari tabi.

  • kisa  (20.04.20 16:03:38)
Aydınlatma ve boya badana

  • yeliz adeley  (20.04.20 16:05:06)
Güzel yağlı boya tablolar

  • demirKamil  (20.04.20 16:05:21)
yukardakiler +1
sadelik çok önemli. ayrıca gerekli şeyler mi orada diye bakarım

bir de, eğer o evde her internet sitesinde popüler olan dekorasyon ürünleri yoksa( metal çerçeveler, ingilizce siyah yazılar, abartı zevksiz tasarımlı bardaklar), internette cirit atan cıvık ürünler yoksa tamamdır diyorum
  • MtKrt  (20.04.20 16:25:19)
piyano en başta gelir ama çok spesifik oldu bu.

ben genelde modern görünen eşyaları seviyorum. klasik görünüme sahip gıcır gıcır bir koltuk takımı da olsa hoşuma gitmiyor.
  • himmet dayi  (20.04.20 16:27:35)
Lambeder, yüksek tavanlı olması, büyük pencereler, mermer yemek masası
Beyaz ve açık gri tonlarında eşyalar,
Güzel kilim desenli halılar
Makrome salıncak ve objeler
Aaa en önemlisi de mutfak malzemeler. Tabaklar bardaklar çok güzel olmalı
  • coca cola  (20.04.20 16:29:10)
sadelik, temizlik, duzen.

ne kadar az kastigini dusunursem o kadar 'klas' derim.

atiyorum cok matah bir sey izleyip dinlemedigini dusundugum birisi hifi ses sistemi falan almissa bilakis vasat diye dusunurum.
  • hot potato  (20.04.20 16:31:52)
sade olmalı +1 ayrıca minimalist sanat objeleri olabilir. heykel çok cool gösterir mesela. ya da özel bir tablo, çizim vs.

  • fragile lady  (20.04.20 16:47:36)
Beyaz ışık yerine gün ışığı renginde (tam sarı değil de daha loş) aydınlatıcı, lambader. Yerde duran büyük saksı/vazolar. Klas mı bilemem ama bitkileri seviyorum. Bir eve gittigimde ilk dikkatimi çeken bitkiler oluyor.

Yukarıda da yazılmış sadelik ve az eşya. Bir de sırf takım olsun diye eşyaların tamamının bej, kahverengi olması veya pembe-turkuaz gibi zorlama renk uyumları evi klas göstermeyen şeyler. Çünkü göz yoruyor.
  • yineiyisinoxford  (20.04.20 16:50:25)
Yüksek tavan
Kitaplık
Yağlıboya tablo

Ve bunlar içi ferahlatan modern bir dekorasyonla harmanlanmış olmalı...
  • SiyamkedisiZorro  (20.04.20 17:24:47)
Beyaz plastik eşyaların olmaması
Sapsarı olmayan güzel bi sarımsı ışık olması

  • owaki  (20.04.20 18:25:14)
Olmaması gerekenleri söylersek daha kolay ulaşırız gibi, yaşadığım eve bakarak söylüyorum; 6li sehpa, plastik masa sandalye, çekyat, duvara asılı Allah yazısı vs

  • olaylar olaylar  (20.04.20 18:40:15)
ahşap parke zemin üzerinde beyaz saksı içinde 1.5 metre boyunda Dracaena Marginata

  • perloneth  (20.04.20 19:28:36)
ya tabiki iyi aydınlatma.
hem ışık kalitesi/yüksekliği hem de dizayn açısından aydınlatma her şey.
benzer şekilde evin ışık alıp almaması vs.

renk uyumu

bütünlük hissi

mümkünse geniş, ferah alanlar. yüksek tavan, büyü pencere, kapalı veya açık ama ferah balkonlar.

kaliteli mobilyadan kitaplık ve dev masa.

marka model için daire turunu öneririm başlangıç için. benim iç mimaride marka bilgim aaa yargıcı home, mudo concept o zaman iyidir düzeyinde ama asıl değerli tasarımlar için iç mimari mecralarını takip etmek gerek.

evde bakımlı canlı çiçek/yeşillik görürsem güzeldir derim.

desenler, duvar kağıtları, desenli yastıklar, mobilyalar, koltuklar vs kesinlikle ucuzlaştırıyor her anlamda.
  • jimjim  (20.04.20 19:54:57)