Boğaziçi'nde bir bölüm vs memurluk

Beyin fırtınası

Örnek olarak;

Boğaziçi hazır kazanılmış olarak duruyor, okunacak
Parası iyi bir memurluk var o da yeni kazanılmış duruyor ya da buna gidilecek küçük bir kasabaya

yaş 30 diyelim mesela, ilkinde para yok hem de bu işsizlikte, ikincisinde para var ama o ortamdan mahrum kalmak vs.

boğaziçi'ne gir gerekirse kaydı dondur, veya sınıfta kal. memurluktan gözün arkada kalırsa döner okursun.

  • nabrukk  (19.04.20 23:18:46)
Memurluğu kaçırma bence. Özel sektör bitik. Boun ortamını para varsa her yerde bulursun.

  • insomniac  (19.04.20 23:22:42)
Bu soruyu soruyorsan memurluk sana daha uygun gibi. Yas 30 ise enerjinin artik azaldigi ve paraya ihtiyaci olan biri oldugunu dusunerek.

  • vfvandetta  (19.04.20 23:37:42)
30 yaşındasın sen, 19-20 yaşındakilerle takılacaksın. Üniversite ortamı yaşayamayacaksın? Eğer küçük olsan derdim Boun her türlü ama şimdi okula gitsen bile Network oluşturmak sana ağır gelecek. Dersler desen tek başına çalışmak hem zor hem sıkıcı.

Sana ne yapacağını söyleyemem ama bi de bu yanını değerlendir derim.
Ha bu arada lisans okuyacağını düşünüyorum?

Not: Boğaziçi mezunuyum.
  • damba  (19.04.20 23:43:31)
istersen boğaziçi okuyup sonra memur olmak için uğraşa bilirsin veya direkt memur olabilirsin. seçim senin. kamuya kapak atmak için sızlayan nice boğaziçi, itü ve odtü gördü bu gözler.

  • seyduna6687  (19.04.20 23:49:24)
Memur olun. Bir süre sonra eğitim hakkınızı kullanır atama yaptırırsınız gide gele birkaç sene ekleyerek maksimum limitte mezun olursunuz.

  • kullanıcıadımbuolsun  (19.04.20 23:56:40)
memurluktan memurluğa fark var. bazı belediyelerde mühendisler sosyal denge, isg vs derken 10.000 tl alıyor.
uzmanlık kadroları bayağı prestijli. düz memurluk ise süründürür.

  • renegade  (20.04.20 00:14:15)
Boğaziçi'nde olsan da ortam, eğlence para olmadan olmaz. Artık üniversite öğrenciliği rahatlığı diye bir şey kalmadı. Boğaziçi ortamınında eskisi gibi olduğunu düşünümüyorum

  • insomniac  (20.04.20 00:27:13)
sıradan bir memurluk olmadığını varsayıyorum parası iyi diye belirtmişsin bu doğrultuda kesinlikle memurluk diyorum. rasyonel seçenek bu bence.
ingilizce için okumayı düşünüyosan da gerekirse özel ders falan bi şekilde okulda öğreneceğinden daha iyi seviyeye gelebilirsin emin ol.

  • pardus  (20.04.20 00:35:06)
yaşın 30. 352 geldiğinde geçtim boğaziçini harvarddan mezun olsan pek işe yaramaz.

  • KaraSakall  (20.04.20 01:20:47)
Boğaziçinde eğitiminize devam etmenizi tavsiye ederim memurluk daha sonrada yapılabilir sadece maddiyat olarak bakmamak lazım. Ayrıca boğaziçinden iyi bölüm bitirirseniz mezun olduktan sonra çok daha iyi işler bulabilirsiniz.

  • acebi  (20.04.20 01:33:38)
küçük şehirde iyi para kazansan ne olur ki? büyük şehir olsa neyse. ben boğaziçi'ni seçerim yaş kaç olursa olsun.

  • nothing in my way  (20.04.20 11:40:52)
7 yıllık azami süre olduğu için atılma durumu var o yüzden kayıt dondurma imkanı yok, ya hemen okumaya devam edilecek ya da unutulacak artık.

Memurluk zaten mülakat olmadığı için kazanıldı, o yüzden çok düşündürücü, torpilsiz memur olmak çok zor. İleride tekrar fırsat geçer mi vs?
  • sanguine  (20.04.20 19:22:29)
parasız bir nane olmuyor. Paraya yönel. ha bu memurluk olur, ticaret olur.

  • Techsavvy  (20.04.20 19:31:12 ~ 19:31:34)