[]

İkinci el windows laptop alıp da..

Memnun kalanınız var mı?
 
Çok aldım. Hiçbirinden memnun kalmadım.
Gerçi ikinci el olarak aldığım laptopların hiçbiri zaten süper özelliklere sahip değillerdi ama yine de olması gerekenin de çok altındaydılar. Ya çok ısınıyorlardı, ya donanımsal sorunları oluyordu vs.
Her şeyinin sağlam olduğuna güvenip aldığım laptopun adaptörü bozuk çıkmıştı mesela. Şarj ediyordu ama meğerse bataryanın anasını ağlatıyormuş bi yandan.
  • anatomik  (19.04.20 19:36:09 ~ 19:37:01) 
şirketim orada kullandığım bilgisayarı verse/satsa memnun kalırım.
yazıcıoğlundan kendim gidip 2.el alsam memnun kalmam diye düşünüyorum.

  • jimjim  (19.04.20 19:44:44) 
Bilgisayarlar hakkında genel bilgiye sahipsen arızalı aldığın bir laptopu bile adam edip uzun zaman memnuniyetle kullanabilirsin .
Yoksa sistemi sıfırdan garantili alıp, bir sorunu nedeniyle yetkili servisten yeterli ilgiyi görmediği için onlarla kavgalı olanlar bile var.
Hiç değilse ilk başta almak için belirlediğin model hakkında özellikle forumlar olmak üzere çeşitli sitelerden bilgi edinmek gerekiyor.
Mesela cep telefonları için de markayla ilgili face gruplarındaki yorumlar önemlidir benim için. Buradan zamanla edinilen bilgilerle
alınan bir bir cihaz kolay kolay pek bir pişmanlık yaşatmayacaktır.

çok hızlı olsun diye sadece basit işlemler için (internet, Office uygulamaları, video izleme gibi) Çok iyi özelliklere sahip yeni bilgisayara beş, altı bin lira para bayılmakta oldukça gereksiz ve anlamsızdır. Zaten bu tür işlemleri 1000 tl altındaki sistemler de
-kolaylıkla- yapıyorlar.
  • Erva  (19.04.20 19:53:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.