[]

Türk kahvesi ile filtre kahve arasında ne fark var

Pişirme yöntemi olarak degil. ikisi de çekirdekleri öğütüyorsun kahve oluyor. Çekirdek turu mu farklı Türk kahvesi ile filtre kahve yapamaz miyiz cehaletimi mazur görün
 
çekirdek türleri farklı değil. öğütmeleri farklı. türk kahvesiyle makine de ya french presste filtre kahve yapamazsınız. bir kupaya 2 ölçek türk kahvesi koyun üstüne kaynar su ekleyin ve kahvenin dibine çökmesi için biraz bekleyin öyle için.


  • kljgslsdkjsd  (19.04.20 14:17:34) 
Türk kahvesi ince çekim, diğeri kalın. Filtreden geçer Türk kahvesi çok iyi olmaz. Ama yoklukta yapılabilir.


  • piranase  (19.04.20 14:18:48) 
Bi farkı yok, dediğin gibi pişirme şekli ve öğütülme derecesi farklı sadece, çekirdek aynı çekirdek ama Türk kahvesi için en dandik Brezilya çekirdeği (Rio Minas) geliyor Türkiye'ye, onun dışında bir fark yok.


  • angelus  (19.04.20 14:19:04) 
+ aynı şekilde filtre kahve de dibe çöker Türk kahvesi gibi yoğun olmaz.


  • piranase  (19.04.20 14:22:02) 
Türk kahvesi diye bir çekirdek türü yok. Türk kahvesi bir pişirme şeklidir. Orta/İyi kavrulmuş çekirdekler espresso'dan daha ince öğütülür. Filtre edilmeden pişirilir. En çok Mokapot'a benzer.

Filtre kahvede ise orta ayarlarda kavrulan kahve türk kahvesindekinin 8-10 katı irilikte öğütülür. Üzerinden sıcak su geçirilerek filtrelenir.


şurdan öğütmeler arasındaki farka bakabilirsiniz:

coffee.digital
  • lancelot du lac  (19.04.20 14:53:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.