[]

camasir makinesinde ayakkabi yikama sorusu

merhaba,

6-7 yil once almis oldugum nike ayakkabilarimi karantina gunlerinde evde spor yaparken giymek istiyorum. ancak altini silmek yeterli olmaz diye dusundum, sizce su ayakkabi makinede yikanir mi?

www.solereview.com

 
bence cok düsük devir sikma ve 30 derece su ile yikanabilir. ancak ayakkabilari bez bir yikama torbasi vb bir seyin icine koyarak yikamak iyi olacaktir.


  • apiko  (17.04.20 15:03:15 ~ 15:11:39) 
Bence altını silmek yeterli olur yani sabun su ile temizlemeyecek neye basmış olabilirsiniz ki? Biraz da çamaşır suyu oh mis.

Ama yok ben illa yikayacagim diyorsan içindeki tabanligi çıkardiktan sonra kılıf içinde yikayabilirsin. File şeklinde kılıflar oluyor eğer varsa o daha iyi olur, yoksa beyaz yastık kılıfına koyabilirsin. İkisi de yoksa beyaz tişört içine koyup açılmayacak şekilde dikip atabilirsin. Direkt atmak makine tamburuna zarar veriyormus.
  • elorelia  (17.04.20 15:36:41) 
yıkanır. ben bütün koşu ayakkabılarımı makinada yıkıyorum. ömrünü kısaltabiliyor ama gerekiyor bazen.


  • nabrukk  (17.04.20 15:50:42) 
Ömrü kısalıyor, iç tabanı ayrılmaya başlıyor zamanla. Ama ayakkabı artık 6 senelik gözden çıkarttım diyorsanız yıkayın.


  • Unde bach canim  (17.04.20 17:55:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.