[]

Pil sorunum

Oğlumun pille çalışan oyuncağı var. Kutusunda 1.5v pille çalışacağı belirtilmiş. Evdeki 1.2v şarjlı piller çalıştırmadi. 1.5v şarjlı pil yok piyasada. Nasıl bir pil kullanmam gerekli? Duracell piller dahi uzun gitmiyor. Şarjlı almam lazım.
 
Amperi yani "mah"ı yüksek pil alman lazım demek ki, bir de bimde satılan pillerden alıp dener misin? Fiyatı ucuz ama performansı kötü değil, belki idare eder. Çocuk nasılsa sıkılacak, şarjlı pile gerek kalmayabilir.


  • John Bloor  (17.04.20 10:02:42) 
www.panasonic.com

Araştırdığım kadarıyla 1.5v şarj edilebilir pil üretilmiyormuş gibi bir sonuca vardım. 1.2v gp recyko bakabilirsiniz.
  • atom karincanin torunu  (17.04.20 11:06:49) 
Onun sebebi sarjli pillerin farkli kimyasal yapiya sahip olmasi, nimh ve nicd pillerin nominal gerilimi 1.2 volttur. Bildigim kadariyla nominal gerilimi 1.5 olan yaygin sarj edilebilir pil yok. Oyuncak da baya hassas olmali eger tamemn sarj edilmis pille calismiyorsa cunku 1.4-1.5 full sarj voltaji olur nimh ve nicd pillerin. taze alkalin pil icin bu 1.6 volta kadar olabilir.


  • icim urperiyor  (17.04.20 11:51:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.