[]

yüksek lisans

Merhabalar ,kardeşim elektrik elektronik mühendisi.Şu an iyi bir üniversitede yüksek lisans yapıyor.Dersleri de genellikle iyi.Bu yıl işe de girmişti, sevdiği bir alan değildi ama tezimi o alanda yapabilirim diyordu.Fakat çalıştığı yerde yaptığı iş öyle tam bir mühendislik işi değil(arge değil) güncel şartlarda da uzun bir süre iş değiştirebilecek bir durumda değil , o yüzden o alanda pek bir şey yapamıyor.Şu anda teze başlaması gerekiyormuş.O da tutturdu ben bırakıcam yükseği diye ama şuana kadar aldığı dersleri çok da iyi ortalamayla geçti.Bu bölümde önü açık dediğiniz çok da uçuk olmayan bir konu var mı acaba kardeşimin tez konusu için fikir olması açısından?
 
dersleri iyi ise, çalıştığı yer konusunda kendisine güveniyor ise, mutlaka hoca hoca kapı kapı gezerek derdini anlatmalı. kendisini yönlendiren ve bünyesine katan olacaktır. zaten akademik teşvik bilmemnesinde öğrenci başına da para kazanıyor akademisyenler.

en garanti yöntem, maksat tez yapıp bitirmek ise hocalarla görüşmek ve kapak atmaya çalışmak.

tez, hocanın isteği ve yol göstermesiyle daha rahat bitecektir.
  • rain when i die  (17.04.20 11:00:21) 
şirketle tez yapma olayı falan çok nanay bişey türkiyede. karıştırmasın bence. çok uğraşmak istemiyorsa literatüre araştırması tadında şeyler yapabilir. hangi sektöre geçmek istiyorsa ona doğru bi atılım yapabilir, misal savunma sanayi mi ? fpga vs gpu geldi aklıma misal. hocasına da danışsın evet. kafanda tez kurup öyle şeetmek mantıklı değil. ayrıca bu dönem dondurabiliyor covid muhabbtinden dolayı.


  • kveldulv  (17.04.20 11:09:24 ~ 11:10:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.