maske sembolik bir fiyata satılsa daha iyi olmaz mıydı?

akp başkanının hiçbir kararının doğru ve kamu yararına olmadığını zaten biliyoruz da yani, fiyatı çok düşen ürünleri üreticilerin satmaktansa çöpe dökmesi gibi; döviz yasaklanan ülkede karaborsacılığın olacağı gibi; ticari bir metayı bedava yapınca her şeyin daha iyi olacağına inanmaları naiflikten başka nedir? basit iktisat bilgisi değil mi bu?

olmazdı

  • alvarez  (15.04.20 21:10:27)
büyük ihtimalle kamuyounda ucuz maliyetle puan kazanalım dediler ama ellerine yüzlerine bulaştırdılar lojistik kısmını.

  • n62  (15.04.20 21:13:57)
Her turlu kotuye kullanilirdi. Bu sefer millet panik yapip 10 ar 20 ser alirdi yine maske kitligi olurdu.

  • exlibris  (15.04.20 22:11:43)
maske 50 kuruş deseler millet girip 50 lira verip bana 100 tane ver derdi. daha saçma bir hal alırdı durum. yaklaşık 1 saat sonra tüm satıcıların ellerindeki tüm maskeler tükenmiş olurdu ve yine karaborsa başlardı.

  • brkylmz  (15.04.20 22:33:17 ~ 22:34:02)
Halk sağlığının idamesi için gerekli bir şeyin devlet tarafından karşılanması en uygunu.
Ancak bunu sağlamak için geç kalınmaması ve sağlanana kadar yani halkın tamamı ücretsiz dağıtılan maskeleri edininceye kadar maske satışına müsaade edilmesi, bir tavan fiyat belirlenmesi ve satılabilir maskeler için bir standart belirleyip TSE belgesi zorunluluğu getirilmesi ve bunun sağlıklı denetiminin yapılması gerekirdi.
Yapılabilir miydi?
Hayır.
  • Mirket  (15.04.20 22:57:53)