Delonghi ECAM 23.420 tam otomatik kahve makinesi kullanan var mı?

Öneren? Önermeyen? Şimdiki aklım olsa şu özellikli olanını alırdım diyen? Kararımı bu makineden yana kullanmak üzereyim, almadan önce bilgili kişilerin yardımına ihtiyacım var sözlük.

Bu tarz tam otomatik aletler için gözden çıkardığınız rakamla bitmiyor... bakım/onarım gerektiğinde çok masrafınız olacak.

Ev için daha basit aletler almakta yarar var bence.
  • retiredcolonel  (15.04.20 19:34:30)
alacağınız kişinin kahve tüketim alışkanlıklarını biliyor musunuz? eğer kendinize alacaksanız ne beklentiniz var? ben çok araştırdım philips ep2220 alacaktım sonra vazgeçtim bana göre olmadığına karar verip. fiyatı çok yüksek bana kalırsa. hepsinin içinde aynı mekanizma var desem yalan söylemiş sayılmam. philips 2300 lira civarındayken bunun bu kadar pahalı olması garip.

bunlarda özellik yok hepsi aynı yani. ben bu paraları tek bir full auto makineye vermektense iyi bir öğütücü alıp farklı farklı kahve yapma taraftarıyım. v60, french press moka pot 3 farklı lezzet sunar size ve hepsi ufacık bir yerde depolanabilir. espresso makinesi alırsanız da sadece biraz daha fazla alan kullanarak tezgahınızda 4 farklı kahveyi taze çekilmiş olarak içme şansınız olur.

ancak... tek amacınız hızlı ve zahmetsiz epsresso tüketmekse memnun eder kesinlikle. tek problemi şu, haftada 1 içindeki mekanizmayı açıp temizlemeniz lazım, yani o kadar da uğraşsız değil
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.04.20 19:47:50)
1 yıl french press kullandım. 6 yıldır da delonghi'nin filtre kahve makinesini kullanıyorum. çok memnundum ancak son dönemde hem kahve makinem teklemeye başladı, hem de biraz lükse kaçıp az zahmetle, kısa sürede, farklı kahveler tüketebilmek istiyorum. bakım kısmı benim de kafamı karıştırıyor aslında.

  • reproduktif klon  (17.04.20 13:25:25)