Bu haftasonu yasak uzar mı

Bugün dinlemedim bakanı ama genel konuşulan durum ramazanda yasak geleceği yönündeymiş galiba. Bu haftasonu pazar 22.00de bi anda evet arkadaşlar yasağı uzatıyoruz derler mi

Yapmazlar çünkü o kadar uzun süreli bir yasak önden hazırlık gerektiriyor; o kadarini da dusunebilirler herhalde diye umut ediyorum.

  • fraise  (14.04.20 23:08:26 ~ 23:10:17)
2 saat kala sokağa çıkma yasağı ilan edebilen devletin hiç bir hareketi tahmin edilemez.

  • hem şişko hem deli  (14.04.20 23:08:32)
en az 2-3 ay her haftasonu yasak olacağını tahmin ediyorum.
akılları varsa ramazan tatilindede sokağa çıkma yasağı yaparlar.

  • aslindasorunumpsikolojik  (14.04.20 23:09:47)
2 ya da 3 gün max diye konuşuluyordu bilim kurulu önerisi ile. Bir de benim bildiğim kadarıyla o ramazanda değil de ramazan bayramı için demişlerdi. O da mantıklı olur yani, bi de ev gezmelerinin kriziyle uğraşmayalım milletcene!

  • superfluid  (14.04.20 23:12:48)
marketler kapalı olduğu için yapamazlar.
avrupadaki gibi market, spor v.s. izinli yasak olursa uzatabilirler.

  • nuisance  (14.04.20 23:25:22)
Gecen cuma yaptıklarından sonra ben o kadar net konuşamıyorum işte ya. Bunlardan her şey beklenir.

  • condom kurşunu  (14.04.20 23:32:24)
sadece hafta sonu yasak gelmesinin sebebi ekonomi nispeten az etkilensin uretim aksamasin vs vs. dusuncesi. hafta ici calisiliyor yasagin hafta icine sarkma ihtimali bizim yarin virusten kurtulmamizla ayni oranda bir ihtimal :)

  • in vino veritas  (14.04.20 23:53:34)
Zaten yapabilmeleri yaparlardi. Ekonominin en az etkilenmesini sağlamaya calistiklari için böyle haftasonlari devam eder. Öyle full karantinaya götürebilecek gibi durmuyorlar. Bir gün aşırı boktan duruma geçersek de bu kadar hızlı olmaz ve uzun karantinada marktler açık olur.

  • red g  (14.04.20 23:54:38)