Eskişehir'de ev almak

Selamlar, zaten burada yaşıyorum ama bazı mahalleleri hemen hemen hiç bilmiyorum. Niyetim şehirden ve kalabalıktan biraz uzakta nispeten sakin bir yerden, örneğin Batıkent'ten ev almaktı ama buradaki evlerin fiyatları bütçemi aşıyor. Biraz yukarıda Çamlıca mahallesindeki fiyatlar uygun ama buralarda pek sakinlik bulamam gibi geliyor. Hem sıkışık, hem de her yer inşaat. Ne diyorsunuz?

göztepe tramvay durağı çevresi iyidir. sakindir. fiyatları bilmiyorum.

  • scudman1  (14.04.20 11:41:22)
sümer mahallesine bir bakın bence

  • hipopotamus  (14.04.20 11:51:15)
@hipopotamus
batikent butcesini asarken sumer'den nasil ev alacak?

sakin sessiz, merkeze yakin, uygun fiyatli ve sikisik olmayan birkac mahalle; sutluce, yesiltepe, esentepe.
  • ehti  (14.04.20 12:29:06)
Fiyatlar ne hale geldi bilmiyorum ama esentepede büyüdüm. En ucuz mahallelerdendi önceden. Varoştur ama büyük sıkıntısı yoktur. Şirintepeye bi göz gezdir. Tramvaya yakın kısmında bulunabilir ucuza denk gelirse. Fatih mahallesinin sakarya caddesi tarafları ne durumda oralara da bi bak. Ömerağa mahallesi falan çok gelişti orası da çok ucuzdu öncrden. Kaçırmışız ev almalık zamanı :D esentepe sütlüce yeşiltepe en ucuz kalıp merkeze de en yakın yerlerden olabilir herhalde. Dolmuş güzergahına yakın olsun ev :D

  • glamdr1ng  (14.04.20 14:15:34)