Şu Ortamda İş Değiştirmek?

Mevcut durum:
- İtibarlı firma
- Sınırlı kariyer gelişim fırsatı
- 7000 TL maaş
- Şehir: Bursa

Teklif:
- Pek bilinmedik bir firma
- 8500 TL maaş
- Şehir: İstanbul

Şu durumda iş ve şehir değiştirir miydiniz?

istanbul dediğin için hayır derim.
normalde iş değiştirmek için maaşta %20 ve üzeri fark mantıklı ama şehir ve dolayısıyla yaşam giderleri farklı olacağından bursadan istanbula geçmek mantıksız geldi.

daha sonra daha iyi bir fırsatla geçersiniz.
bir de bilinmedik firma önümüzdeki ekonomik çalkantılarda sizi ve kendini koruyabilecek mi?
  • jimjim  (13.04.20 20:50:28)
çalışma şartları aynıysa istanbula gitmezdim. devam ederdim bursada zira aradaki 1500 liralık farkın büyük kısmı istanbulun hayat pahalılığı nedeniyle eriyecektir. ayrıca istanbuldaki stres de cabası.

  • oekuklu  (13.04.20 20:50:49)
7k'nın bursa'da sana sunduğu hayattan 8500 için istanbul'a gitmek seni bursa'da 4k ile yaşıyormuş gibi hissettirir(sallıyorum götümden ama illa ki hayat kaliten düşer) ben değiştirmezdim

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.04.20 20:52:25)
Sektör yazarsanız fikir verme açısından daha faydalı olur. Malum daralan sektörler var büyüyen sektörler var. Ayrica 2. Firma kariyer gelişim fırsatı sunuyor mu?

  • acebi  (13.04.20 20:54:19)
boğulacaksan büyük denizde boğul. istanbulda hayat pahalı bile olsa artık aynaya baktığında 8500 lük bir herife bakacaksın bunun bile katkısı olur sana.

  • kelepir  (13.04.20 20:59:54)
su anda sirket degisikligi hele bilinmeyen firmaya yapilmaz.

  • duygusuzromantik  (13.04.20 20:59:55)
7k ile bursada paşalar gibi yaşarsın, sıkıldığında da istanbula gezmeye gidersin.

istanbul'un kahrı çekilecek durumda değil.

kira fiyatları ve yaşam şartlarıda cabası...
  • redlabel  (13.04.20 21:02:25)
ekstra olarak istanbulda yaşama hevesin yoksa bence gerek yok. şartlar bursada biraz daha iyi (az maaşa rağmen)
bir de istanbulun neresi? bağcılar var, acıbadem var. yaşayacağın, işe gideceğin yer çok önemli.

  • stationary traveller  (13.04.20 21:11:22)
Normal şartlarda olsa İstanbul derdim. Çünkü fırsatlar...

7.000 liraya paşalar gibi yaşarsın da memur musun? İstanbul'da o 8.500'ü daha da artırabileceğin fırsatlar çıkabilir karşına. Boğulacaksan büyük denizde boğul +1

Ammmaaaaa. Covid-19 nedeniyle diğer arkadaşlara katılıyorum. Şu an yapılacak bir hamle değil. Bilinmeyen firmalar ayakta kalmakta zorlanacak. Gıda sektörü değilse büyük risk.
  • himmet dayi  (13.04.20 21:15:46)
bir kere işten memnuniyetsizlik dile getirmediniz, demek ki pek şikayetçi değilsiniz, diğer firmadan memnun kalacağınız ne malum? sana getireceği trafik/kalabalık stresini ve zaman kaybını hesaba katmasak bile, sadece parasal açıdan baksak bursa'da 7000 istanbul'da en az 10.000'e falan tekabul eder. ayrıca pek bilinmedik bir firmada kariyer gelişim fırsatı yüksek mi?

istanbul'da 2 yıl yaşadım ve koşarak kaçtım. maaşımın 2 katı bir teklif gelirse belki düşünürüm.
  • nabrukk  (13.04.20 21:19:37 ~ 21:23:04)
normalde bile %20 için şehir değişikliği yapılmaz derdim bir de bu durumda hepten sakat.

sadece şu durumda iş değiştirirdim; mevcut firmanız durumu sıkıntılı veya malum süreçte sıkıntı yaşayacak toparlayamayacak gibiyse hazır teklif varken kaçardım.
  • nuisance  (13.04.20 21:20:08)
bence değiştirme, beklemelisin

  • gadlemler  (13.04.20 22:29:38)
bursa'da yaşayacağıma 6000 TL'ye istanbul'da yaşardım. yani gördüğün gibi çok kişisel bir şey, sen maaştan ve mevcut durumdan ziyade önce 'istanbul mu bursa mı' hususunu halletmelisin.

  • metrobus yoluna kacan angus  (13.04.20 22:34:10)