Teknolojik dağınıklık

Tüm dijital varlığımı tek yerde ve tek sifrede toplamak istiyorum. Bir sürü mail, bir sürü şifre vs. var. Bunun önüne nasıl geçtiniz?

İşim gereği artık cloud olayı da önemli benim için. Şimdi herşeyimi tek bir yere taşımak, her yere aynı şifreyi vermek (biliyorum güvensiz), tüm sosyal medya hesaplarında da tek mailimi kullanmak istiyorum.

Ama bunu nasıl başarabiliriz? Mesela akademik çevrede kullandığım mailim var. Önemli bir arşiv resmen. Ama tanıtım maillerinden bezdim. Yeni mail alsam duyurmak zor. Yönlendirme yapsam reklamlar da gelecek.

Neyse sorum bile dağınık oldu kusura bakmayın. Kafam yanmış vaziyette çünkü.

Özetle ben Google kullanıyorum. Teams ile iş yalmaua başlayacağım. Microsoft'u. Cloud olayı nasıl sizce?

Taşınayim mi?

Parola yöneticisi platformlar kısmen dertlerinizi çözebilir. Mesela Bitwarden'i tarayıcı eklentisi olarak kullanırsanız sitelere giriş işini sizin için halledebilir.

bitwarden.com

Ek olarak güvenli notlar da saklayabiliyorsunuz. Mobil uygulamaları da var vs.
  • jnlbnnn  (13.04.20 20:59:51)