[]

citation sorusu

We hold these truths to be sacred & undeniable; that all men are created equal & independent, that from that equal creation they derive rights inherent & inalienable, among which are the preservation of life, & liberty, & the pursuit of happiness.


abd bağımsızlık bildirgesinden bu alıntı. references'a ne yazmalıyım?

 
www.easybib.com

common knowledge olduğu için referanslara yazma diyor. Ama in-text olarak şu şekilde yapmalıymışsın:

…in the Declaration of Independence (US 1776).

…In the Constitution of the United States, Article III refers to the “….” (sec. 1, cl. 3)

…in the U.S. Constitution (art. 2, sec. 1, cl. 3.).

…slavery was finally abolished in December 1865 (US Const., amend. XIII)
  • benaaymi  (13.04.20 00:16:53 ~ 00:17:03) 
dostum öyle bir soru sormuşsun ki ne kaynak var ne bir şey... metni internete yazdım karşıma şöyle bir şey çıktı (kaynak olarak göstermek adına uygun)
(This is Professor Julian Boyd's reconstruction of Thomas Jefferson's "original Rough draught" of the Declaration of Independence before it was revised by the other members of the Committee of Five and by Congress. From: The Papers of Thomas Jefferson. Vol. 1, 1760-1776. Ed. Julian P. Boyd. Princeton: Princeton University Press, 1950, pp 243-247) (Italics ours.)

Ben bunu APA yapmaya çalıştım ortaya şöyle bir şey çıktı ki büyük ihtimalle hatalı:
Boyd, J. P. (Ed.). (1950). In The Papers of Thomas Jefferson (Vol. 1, pp. 243–247). Princeton: Princeton University Press.

("The Papers of Thomas Jefferson" kısmı italik bu arada.)

apa mı kullanıyorsun mla mı chicago mu bilemiyorum ama al sen de bu linkten bak: www.loc.gov

bu da citation maker programı: www.bibme.org
  • tmnslp  (13.04.20 00:26:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.