[]

6 ay güney amerika meksika turu - tek başına mı arkadaşla mı

merhabalar, baştan uyarmak istiyorum ki burada korona yokmuş ve hiç olmamışçasına bir dünya düşlüyor, ona göre yorumluyoruz.

ekim başında 4-6 aylığına güney amerika'ya gitme niyetindeyim. en keyif aldığım seyahatlerim tek başıma gerçekleştirdiklerimdi, yerel halkla iletişime geçmekte yahut başka gezginlerle tanışmakta sıkıntı yaşamıyor, bundan keyif alıyorum. Gezdiğim şehirleri tek başıma tecrübelemek hem tadına daha fazla varmamı sağlıyor hem de taviz vermek, planlarımı bozmak durumunda kalmıyorum bir başkası için.

daha önce avrupa'nın birçok yerinde ve güney doğu asya'da tek başıma uzun seyahatlere çıktım, oldukça da keyif aldım, yanımda kimseyi aramadım.

Lakin, güney amerika meksika rotasında tek başına olmanın ne kadar güvenli olacağından emin değilim. Bu bölgede daha önce hiç bulunmamam sebebiyle ulaşım, konaklama, gerçekleştirilecek aktivite vesaire anlamında yanımda bir kişinin olmasının avantaj ve dezavantajlarını da pek tartamıyorum.

B1 düzeyinde ispanyolcam var.
Beraber gitmeyi düşündüğüm arkadaşım da kafalarımızın normal şartlar altında uyuştuğu, gezme şekillerimizin de benzerlik gösterdiği biri, fakat süre uzun tabi ki, kiminle olsa sorun olabilir.

Fikirlerinize talibim, bu rota tek başına mı gerçekleştirilmeli, 1 adet kafadengi arkadaşla mı?
Size göre olumlu ve olumsuz yanları ne olabilir?
Teşekkürler

 
süre çok uzun olmasa (mesela 1 ay olsa) arkadaşla git derdim ama bu şartlarda tek git bence


  • ala09  (12.04.20 22:42:20) 
Gürkan Genç şu an Güney Amerika turunda. Sayfalarını takip edip bilgi alabilirsin.


  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (12.04.20 22:43:49) 
Tek tabii ki.

Yarim hariç kimseyle seyahat etmem herhalde artık.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (12.04.20 23:00:13) 
sıkıntı ettiğin şey güvenlikse, güney amerika'nın büyük kısmı gezmiş biri olarak hiç sıkıntı yaşamadığımı söyleyebilirim - sadece biraz Hondura'ta tırstım ama orda da hiç sıkıntı yaşamadım aslında - sadece çok fazla kişinin elinde ağır silahlarolduğu için tırstım ortamdan. ama meksika, nikaragua falan "ne işin var oralarda, çok tehlikeli" denilen yerler cennet gibi yerler.

Meksika, Hondura, Nicaragua, Costa Rica, Panama, Colombia, Peru, Bolivya, Şili, ve Arjantin'de bulundum.

senin yerinde olsam - bi kısmında arkadaşımla gezerim bi kısmında da tek - ispanyolcan da varmış sıkıntı yaşamazsın. şahane yerler
  • euteamo  (12.04.20 23:13:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.