facetime yavaşlığı?

selamlar,

şu karantina günlerinde bi görüntülü konuşma zevkimiz var onun da içine turp sıkılmış durumda.

mac üzerinden facetime görüşmesi yapmak istiyorum, kız arkadaşım da mac üzerinden aramayı cevaplıyor. ancak bu ara çok fazla donma ile karşılaşıyoruz. kız arkadaşımın interneti 100 mbps kablonet, benimki ise 35 mbps turknet.

hız ölçümü yaptığımızda ikimiz de maksimum değerlere ulaşabiliyoruz ve upload değerlerimiz de normal. ama facetime görüşmesi resmen bizi verem edecek. ikimizde de donmalar mevcut. telefonda hücresel veriyle bile daha kaliteli görüşebiliyoruz.

bunun nedeni nedir ne değildir nasıl çözülür??

evet girebiliyorum. sorun sadece facetime'da görünüyor.

  • hazarcan  (13.04.20 20:40:55)
Geçtiğimiz günlerde sistem güncellemesinin facetime da sorun yarattığıyla ilgili haberler vardı ama yanılmıyorsam Catalina yı etkilemiyordu bu sorun. Yine de 3 - 4 gün önce bir güncelleme geldi bilgisayarlara facetime sorunun çözdüğünü söylüyordu. Bilgisayarların son sürümde olduğundan emin olup tekrar deneyebilirsiniz. Şu anda bende 10.15.4 yüklü.

  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (13.04.20 20:46:45)
@ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates ; aa evet o zaman bununla ilgili olabilir çünkü bende mojave (10.14.6) var karşı bilgisayarda ise catalina (10.15.4) yüklü. ben mecburen uyap editör'deki font sorunlarından ötürü catalina'ya güncellemiyordum. bir de son sürüme güncelleyip öyle deneyelim. teşekkür ediyorum çok.

edit: imla hatası.
  • hazarcan  (13.04.20 21:07:24 ~ 21:07:50)