Bulaşıklarınızı neyle yıkıyorsunuz? (Corona’sız normal soru)

1) Şu klasik üstü yeşil altı sarı süngerlerden iğreniyorum. Bunun yerine ne kullanabiliriz?
2) Deterjan olarak çok da fark etmiyordur sanırım ama öneriniz varsa alırım.

Parex magic sünver ve amway dish drops. Bu deterjandan başka ne kullandıysam elimde egzama yapıyor. Süngeri de sık sık değiştiriyorum.

  • irene  (12.04.20 15:09:26)
1. scotch brite'ın kir tutmaz isimli mor bir süngeri var.
süngerin yapısı normal süngerden biraz daha farklı, üstü de öyle keçe gibi değil, daha süetimsi bir yapıya sahip.
çok memnunum ondan, gerçekten kir tutmuyor ama yine de çok sık değiştiriyorum süngeri.

2. amway dish drops+1
o bittiğinde arada bir fairy yeşil elma kullanıyorum, ondan da memnunum.

edit:
bu arada ben de makinede yıkıyorum, ama makineye girmeyen bazı şeyler için kullandıklarım bunlar.
  • blatta hiberna  (12.04.20 15:34:51 ~ 15:57:08)
Viking deterjan. (Cunku vegan)

Valla sünger konusunda yapacak bir sey yok. O parexler de bir sure sonra iğrenc oluyor senin kullandiklarin da.. olay bol bol degistirmek ve kuru muhafaza etmek.
  • AlsterWasser  (12.04.20 15:35:48 ~ 13.04.20 21:22:16)
Makinada yikiyorum. Elde yikamak hem daha fazla su harcatiyor hem ellerine yazik

  • nax  (12.04.20 15:51:27)
makinede yikiyorum, finish kullaniyorum.

en iyi, en güzel makine yikiyor, %90 az enerji ve su tüketiyor. muslukta dakikada 9-12 litre arasi su akiyor, bakin dakikada diyorum. yarim saatte 300 litre su harcaniyor.

makine tüm yikayacaklarinizi 15-20 litre ile yikiyor.

makine yine toplam yikamada 1-2 kwh elektrik harciyor, elde yikamada bu toplamda 10-15 kwh yapiyor.
  • duygusuzromantik  (12.04.20 16:23:38 ~ 16:24:14)
1- Bahsi gecen surgerin farkli renklerini kullaniyorum ama normal boyutta olani degil de kucuk olanindan aliyorum, bardaklarin ici daha iyi temizleniyor kucuk olunca. Sik sik degistiriyorum.
2- Bence bilindik markalarin bulasiga etkisi az cok ayni ama ellere etkisi degisebiliyor. Eldiven kullandigim icin hangisi varsa onu aliyorum.

Not: Makinem yok, surekli bulasik yikiyorum :(
  • pike  (12.04.20 17:46:11)
2) Elde yıkamada fairy platiniumdan daha iyi yağ çözen bir deterjana rastlamadım.

  • panamera  (12.04.20 17:55:08)