Redmi Note 8 pro'da arama fonksiyonunun olmaması...

Çok aşırı saçma değil mi?

Acil bi uygulama açmam gerekiyor ve telefondaki yerini bilmiyorsam boş boş bakıyorum ekrana. Klasör klasör dolaşıyorum. Uugulamaların bu denli fazla olduğu bi zamanda böyle bir fonksiyonun atlanması akıl alır gibi değil, eski huawei telefonumda bile ekranı aşağı kaydırıp uygulamanın ilk birkaç harfini yazınca ulaşıyordum neyi açacaksam. Bu telefonda bayaa play store'u açıp arama yapıp o şekilde açıyorum gerekli uygulamayı.

Siz nasıl çözdünüz?

ben apex launcher kullanıyorum, onda arama fonksiyonu var. ikonları da samsung one ui ikonlarına çevirdim mis gibi oldu.

  • nabrukk  (12.04.20 14:27:48)
evet saçma olurdu olmasaydı. o yüzden bu özellik var zaten.

ayarlar-ana ekran-ana ekran-uygulama çekmecesi ile kısmını aktif edin.
www.youtube.com

her androidde olduğu gibi ana ekranın haricinde tüm uygulamaları görebileceğiniz bir parmağı yukarı kaldırma işaretiyle alttaki arama tuşuna basarak arayabilirsiniz.

uygulama çekmecesi aktif değil normalde zaten sonradan gelen bir özellikmiş sanırım miui 11 ile, ilki aktif geliyor default olarak telefonda, bunun da mantığı tüm ekranlar ana ekranda görülsün falan. ama bunda arama fonksiyonu yok dediğiniz gibi. dolayısıyla uygulama çekmecesi veya app drawerı seçince probleminiz düzelir.
  • biseysorucam  (12.04.20 14:27:54 ~ 14:36:44)
@biseysorucam, bende uygulama cekmecesi menusu yok maalesef. Zaten video alti yorumlarinda da bircok kisi olmadigindan bahsetmis, miui 11 kullaniyorum bu arada, her sey guncellenmis gorunuyor.

  • msb  (12.04.20 16:00:34)
bende de miui 11 var. Ayarlar > Ana Ekran > Ana Ekran'a girip Normal yerine Uygulama Çekmecesi ile'yi seçiyorum sonra "uygulama kasası"nı açıyorum ve uygulama çekmecesinde uygulama arama satırı çıkıyor... varsayılan sistem başlatıcı (stock laucher) ile.

siz bulamamış olabilir misiniz?
  • nabrukk  (12.04.20 16:07:39)