Düşük nabızın çaresi?

Annemin nabzı üç gündür 58 civarında geziyor. (Normali 70-75 idi)40 yıllık yüksek tansiyon hastası ve günde 3 tane kalp/tansiyon ilacı içiyor. Doktoruna sorduk, ilaçlarından birini iptal edip başka bir ilaca değiştirdi. Ama en fazla 63 oldu. Genellikle 56-58 arası. Malum virüs sebebiyle evden çıkamıyoruz. Evde ve pandemi öncesi zamana göre son derece hareketsiz kalmaktan olabilir mi diye de düşünüyorum ama dizdeki kireçlenme probleminden dolayı çok ayakta duramıyor, fazla yürüyemiyor. Hoş dışarı çıksak da hastaneler kabul etmez ve yaşı ve rahatsızlığı itibarıyla risk altında. Ne yapacağımı şaşırdım. Ekg çekilmesi gerekecek ama bu koşullarda imkansız. Nabzın bu kadar düşük olması sorun yaratır mı? (Yaşı 73) Yükseltebilmek için ne yapmalıyım? Özellikle dr arkadaşlar varsa cevaplarını duymak isterim. Teşekkürler.

doktor değilim. ancak 3 tane kalp tansiyon ilacı alan birisi için bu nabız normal geldi bana. bende nabızın düşmesi için ilaç içiyorum ve ortalama 55-65 arası nabız değerlerim. 50 lere düşünce ben de korktum ve kardiyologuma sordum ve 50-60 değerleri senin için iyi dedi. yine doktorunuza danışmakta fayda var, geçmiş olsun.

  • surprise  (12.04.20 14:30:35)