İzmir Meryem Ana evini daha önce duymuş muydunuz?

Selamlar. İç turizmle alakalı bir çalışma yapıyoruz. Rica etsek Selçuk'taki Meryem Ana evinden bahsedildiğini duyup duymadığınızı, duyduysanız hangi vesile ile bildiğinizi bizimle paylaşır mısınız. Bu onemli mekanı tanıtmak için cevaplarınızla çalışmamızı şekillendireceğiz. Önerilerinizi de dinlemeye hazırız. Önce yerli turistlere anlatmak isteğimiz. Teşekkür ederiz, saygılar sunarız.

duydum çünkü aydın-izmirde oturuyorum. buralarda herkes bilir. buralarda oturmasaydım sanırım gene duyardım. çünkü: 1. gezmeyi severim. 2. eşim turist rehberi.

  • halanne  (11.04.20 22:59:53 ~ 23:10:23)
3 gittim ben oraya, haciyim bir nevi:p
İlk gidisim cok eski nedeni hatirlamiyorum ama danirim arabyal bodrum-kusadasi falan yaparken gidildi.
Sonra anne goturuldu. Sonra da anne ve ablayla falan gidildi. Turistik gezi mahiyetindeydi. (Anne cok sever oyle maneviyati olan yerleri)
  • 65 derece  (11.04.20 23:00:17)
*3 kere

  • 65 derece  (11.04.20 23:00:33)
yerli muhafazakar turist meryem ana evine çok sıcak bakacağını düşünmüyorum. seküler kesime hitap edebilirsiniz. efese gidildiğinde yakın olduğu için oraya da gitmiştik. izmirli olduğum için ilk ne zaman öğrendiğimi bilmiyorum. çok küçükken öğrenmiş olabilirim.

  • kelepir  (11.04.20 23:01:40)
Ay editleyemiyorum mobilden!! Yazim hatalari icin cok ozur dilerim. Gondermeden once okumaliydim:(

  • 65 derece  (11.04.20 23:01:50)
Selcuk merkezden efese bizi birakan arkadasin tanıdıgindan duydum. Yolda giderken surdan giriste meryem ana evi var , Pek bsy yok degmez gibi seyler dedi. Sanki yolu bozuk oranin da demis olabilir oyle seyler hatirliyorum.

  • sen nasıl bir insansın  (11.04.20 23:04:04)
efes antik kente giden çoğu turist meryem anaya da uğruyor. tek başına değil de antik kentle birlikte reklamı yapılmalı diye düşünüyorum.

  • 9kuyruklukedi  (11.04.20 23:08:40)
ben de gittim hem de iki kere. efes’e giden buraya da mutlaka gidiyor bence. kuşadasına giden herkes bir şekilde öğreniyor varlığını.

  • theseachange  (11.04.20 23:10:13)
edit: gidip gitmediğimizi yazacak mıydık? sanırım 15-20 olmuştur. ama bir pazar ayini ya da 15 ağustostaki ayine gidemedim bir türlü.

tavsiye istiyorsunuz madem, ekleme yapayım. efes'e gitme ve meryem ana'ya gitme oranını araştırın. efese gidenlerin büyük kısmı meryem ana'ya da gider. ya da efesi bilen meryem anayı da bilir. hatta iyice abartıp yedi uyurları da sorabilirsiniz. muhafazakar kesim yedi uyurları bilip gidiyorsa ve meryem anayı bilmiyor ya da biliyor fakat gitmiyorsa oradan bir şey yakalayabilirsiniz. araştırmanın ne olduğunu bilmeden öneri vermek de ne bileyim biraz şey oldu gibi
  • halanne  (11.04.20 23:10:43)
2 kere gittim:) İlkokulda Selçuk'a yapılan okul gezisinde Şirince Köyü, Efes ile birlikte buraya da gidilmişti.
Bir kaç sene önce gittiğimde de Meryem Ana Evi'ne Selçuk Garajı'ndan dolmuş vs. yoktu. Şimdi nasıl bilmiyorum ama İzban ve trenle gelenler için taksi dışında alternatif şart.

  • yineiyisinoxford  (11.04.20 23:14:12)
Turla geziye gittiğimizde tur şirketi götürmüştü bizi.

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (11.04.20 23:14:28)
duydum, çocukken 3 aile toplaşıp gitmiştik.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (11.04.20 23:15:05)
Efes antik kenti duydum, babam alman arkadaslariyla gitmisti bize anlatti. Sonra o zaman arastirinca falan meryem ana evini de ogrenmistim, bi kere de ne kadar dogru tam hatirlamiyorum hiristiyanlarin haci olduklari yer diye izlemistim

  • c1b2k3  (11.04.20 23:25:08)
Evet, bir kere de ziyaret ettim.

Selcuk´a zaten Efes icin gidecegim icin, arastirip yakinlardaki gorulecek yerleri bulmustum. Ulasimi sadece ozel aracla mumkundu, biraz caydiriciydi boyle olmasi, taksi tutup gitmistim. (Yakinindaki harika gozleme yeri ve buz gibi nar suyundan dolayi da gitmis olabilirim.)
  • buf-e kür  (11.04.20 23:33:19 ~ 23:34:19)
Biliyorum, gittim. İzmirliyim. Lisede iken okul gezisinde Efes’e Meryem Ana’ya ve Şirince’ys gitmiştik. Daha sonra Efes’e 3 kez daha gittim ancak şirinceye her defasında uğramama ve son ikisinde yanımda Hıristiyan biri olmasına rağmen Meryem Ana’ya çıkmak masraflı olduğu için gitmedik. Dünya düzeldiğinde bir dahakine kesin gideceğiz.

  • le jeune turc  (11.04.20 23:39:19)
Duyduk gecen yaz gittik gezdik

  • basond  (11.04.20 23:53:04)
Efese giderken yol üstü olduğu için uğramıştık. İzmirli değilim.

  • aynenbencede  (12.04.20 00:22:54)
ben hep meryem anayı biliyordum öğrenme diye birşey olmadı ben 2 yaşındayken bizimkiler gitmiş 90lı yıllar malum sıkıldıkça fotograf albümüne bakılır oradan hep meryem ana'daki fotoları görüyordum benliğile ilgili ilk anılardan desem yeri var. o yüzden bilmemek bana çok garip geliyor.

  • kuzey li  (12.04.20 00:33:58)
efes'e gitmeye karar verdikten sonra araştırırken duydum, fark ettim. efes'in çok net gölgesinde. zaman kalınırsa gidiliyor.

  • anarsika  (12.04.20 01:16:17)
Dokuz Eylül üniversitesi mezunuyum. Ögrenciyken efes şirince tarafına neredeyse her hafta gezi olurdu okulun etrafı da tanıtıcı afişlerle dolu olurdu. İlk o afişlerde gördüm ama gitmek kısmet olmadı

  • eylul  (12.04.20 01:33:58)
22 yaşımda İspanya'da otostopla gezerken, şöför-hacı abimizden duymuştum ilk defa. aa süperdir falan demiştim ama o zamana kadarki hayatımın yarısını ege'de(bodrum) geçirmeme rağmen ilk defa o zaman duymuştum.

  • xasuo  (12.04.20 08:41:22)
bir kere efes-şirince turuna katıldığımda götürmüşlerdi, tur programından görüp öğrenmiştim. sonra bir kere de arkadaşımla birlikte o taraflara gitmişken gittik. izmir'e taşınmadan önce duymamıştım.

  • pati  (12.04.20 10:43:44)
genel kultur olarak biliyorum. muhtemelen ilk genclik ergenlik cagimda duymusumdur.

  • baldur2  (12.04.20 10:51:39)
Eskiden daha çok duyuyordum. Artık duymuyorum tek.15 sene önce falan gitmiştim

  • i ve been mistreated  (12.04.20 13:50:40)