Instagram adına el koyulması mümkün mü?

Nicki tek kelime olan güzel bir hesabım var. Birisi mesaj atıp para teklif etti. Bende az buldum. Ya verirsin ya da instagramla görüşüp alırız, şirketmiz var diyor. Böyle birşey mümkün mü? İnstagram bana sormadan ismimi verebilir mi?

evet verebilir. bu tamamen instagramin kontrolünde.

size yem atmis aslinda, bunu direkt sikayet edebilirsiniz büyük ihtimal ile silerler hesabini bu kisinin. size yaptigi temelde tehdit. normalde isminizi bahsettigi gibi sirket kurulumundan önce aldiysaniz instagram genelde vermez o ismi bunlara.

temelde ama instagram özel bir sirket ve isim haklari tamamen kendisinde oldugu icin istedigini yapma hakkina sahip.
  • duygusuzromantik  (11.04.20 19:00:41 ~ 19:02:05)
Hayır yapamaz. Ancak ırkçı, ayrımcı ya da terörizme teşvik eder paylaşımlar yaparsan o zaman instagram doğrudan önlem alıyor. Aksi halde mahkeme kararı lazım.

  • maxim gorki  (11.04.20 19:06:06)
böyle bir üslup olabilir mi? bir şey yapmayacağı için zarf atmış gözünü korkutuyor.

  • AlsterWasser  (11.04.20 19:07:49)
öyle yeni kurulan şirketle olmaz. 100 yıllık siemens, bosch olursun ya da apple olursun o zaman markanın hakkıder der verirler.

  • orpheus  (11.04.20 19:09:35)
Instagarm gerekli görürse kullanıcı adını başkasına verebilir, misal @sussexroyal hesabı sıradan bir İngilizindi sonra Prens Harry'ye verilmişti ama senin durumundan bir şey çıkmaz.

  • angelus  (11.04.20 19:14:06)
Hesap adı “Yabanci”. Parfüm firmasıyız diyor. Ayrıca heaabı vericekmişim sonra para gönderecekmiş. Bende yedim.

  • mcserci  (11.04.20 19:24:15)
Simdi 1000 dolar alabiliyosan al hesabi yoksa rahatsiz etme de

  • icim urperiyor  (11.04.20 19:44:55)
Instagram yeni kurulan şirkete falan vermez hesap adını. Bu o kadar kolay bi şey değil. Hesap boşsa sen bi paylaşım falan yap biraz dolu olsun bomboş kalmasın

  • mg3929  (11.04.20 21:33:46)
Hesabını doldur+1

  • primetime  (11.04.20 23:27:00)
öyle alelade biri gelip sizden isminizi alamaz mümkün değil, bence bunu trolleyin aklı başına gelsin.

  • theos ek mekhanes  (12.04.20 03:22:53)
marka da olsan öyel kolay alamıyorsun. bizim 7-8 yıldır almak istediğimiz k.adı vardı alamadığımız. markaysa marka, bilininirlikse bilininirlik. hesap ölü bu arada. gerçekten ölü, adam hesabı açmış satarım diye iki sen sonra ölmüş. alamadık normal yollardan. sonra onaylı hesap üzerinden aldık. o nasıl bir şey derseniz, instagramın size tanıdığı ayrıcalığı suistimal ediyorsunuz teknik olarak.
bugün bir onaylı hesap 10 bin liradan aşağıda değil. 300 dolar vermeyen adam gidip 1500 dolar verip onaylı hesap almaz.
kıscası bir halt olmaz takma
  • anet  (12.04.20 03:50:18)
Teşekkür ederim herkese içim rahatladı :) satmiyrem ulen satmiyreemm diyeceğim.

  • mcserci  (12.04.20 05:21:14)
Giriş güvenliklerini arttırın eğer yoksa, telefonla doğrulamayı etkinleştirin, bağlı bulunduğu mail adresini de telefonla etkinleştirin. Bişey olmaz ama ne olur ne olmaz.

  • John Bloor  (13.04.20 10:35:27)