Buzlukta corona virüs yaşar mı?

Arkadaşlar marketten aldığım şeyleri genelde 2 gün karantina odasında bekletiyorum. Ama tavuk, kıyma gibi buzluğa atmam gereken şeyleri atarken ''ulan bu virüs buzlukta daha uzun süre yaşar mı'' diye kafama takılıyor. bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

yaşama ihtimali dışarıdakine göre daha çok olur.

  • oz suser  (11.04.20 13:16:15)
aldığınız tavuk, kıyma ve etleri kendi ambalajıyla buzluğa atmayın.
buzdolabı poşetlerine bölüştürün, öyle atın.
virüsten endişe ediyorsanız, bu işlem sırasında ambalaja değen elinizi etlere, tavuklara değdirmeyin.
gerçi dokunsanız ve buzlukta yaşamaya devam etseler bile pişireceğiniz için bir sorun teşkil etmez.

ama "ambalajda yaşar, sonra ben ona dokunur, buzdolabından da başka bir şey alırım, oradan oraya bulaşır" gibi şeyler diyorsanız, ambalaja dokunduğunuz elinizle ete ve piknik poşetine temas etmeyin.
  • blatta hiberna  (11.04.20 13:23:23 ~ 13:25:24)
Ben üstüne dezenfektan sıkıp 10dk bekletip öyle koyuyorum buzluğa.

  • bilgebaykuş  (11.04.20 13:24:18)