egzamasi olanlara bir soru

Corona dolayisiyla sol el bileğimde lezyon çıktı. ( kolonya dezenfektan sabun vs) siz hangi sabunu kullanıyorsunuz? en azından sabunumu değiştirebilirim diye düşündüm. ilerlemesini önlemek istiyorum ama ellerimi yıkamak zorundayım

Bepanthol baby ise yaradı bende. Özel bir sabun kullanmıyorum, evde duru var, is yerinde activex.

  • orient blue  (11.04.20 01:42:39)
ben de özel bir sabun kullanmıyorum, kreminizi düzenli sürmeyi aksatmayın yeter.

  • tabirimekruh  (11.04.20 02:18:28)
Ben Kirlangic zeytinyagli sivi sabun kullaniyordum yillardir ve cok memnundum, cevremdeki herkesi de alistirdim ama 2 hafta kadar once sol elimde kucuk kabarciklar cikti ve anormal kasiniyordu, kati sabun belki daha iyi olur diye dusunerek dove kullanmaya basladim, kasintilarim ciddi oranda azaldi. Nemlendirmek icin de kendi yaptigim eritilmis mum ve zeytinyag karisimi bir krem kullanıyorum.

  •   (11.04.20 06:45:57)
Kükürtlü sabun iyi geliyor

  • acebi  (11.04.20 06:47:32)
Bende de oldu. Sanirim sivi sabun yapti. Katiya gectim. En azindan kasintisi azaldi.
Ek olarak gerekmedikce dezenfektan kolonya vb kullanmamaya basladim

  • nax  (11.04.20 10:07:34)
Ben yıllardır elimi yıkamak için katı sabun kullanıyorum. Bu arada dove da denemiştim zamanında, aynı gün o da egzama yaptı. Sabun’u altınoluk’tan alıyorum. Zeytinyağlı sabun. turanzade.com
Senin için baktım ama internet satışı göremedim siteden. Fakat telefonunu vereyim, rica etsen gönderir bence.

Bir de edremit’te olivos var. Onun ürünlerini macro’da gördüm mesela. O da çok iyi. Onun sıvı sabunu da var. 3-4 gün kullanmıştım. O da iyiydi mesela ama kendi evimde sıvı sabun olmadığı için daha çok tecrübe edemedim.

Nemlendirici olarak excipial lipo kullanıyorum gece yatmadan.
Gün içinde de elimi her yıkamadan sonra nemlendiriyorum.
  • irene  (11.04.20 11:06:33)
Urederm kullandım bende çıktığında. İki elimde de kanayan yarıklar oluşmuştu. Şimdi tolerans gelişti galiba, aynı şeyleri kullanmama rağmen ellerim normal

  • curukturpkokusu  (11.04.20 14:53:25)