Markete gidememek

Maskesiz markete gitme olayı yasaklandı ve benim maskem yok. sorduğum hiçbir yer satmıyor. internette satışı yok. ptt üzerinden sipariş etmiştim gelen giden yok. e devlet üzerinden sipariş veremedim sayfa hiçbir zaman açılmadı ara ara yokluyorum halen. ben bu markete nasıl gideceğim a dostlar?

komşulara sorsan?

  • anarsika  (10.04.20 15:37:52)
komşular güzel fikir. apartmanda kimse ile muhabbetim olmamıştı, galiba artık tanışma vakti. Ev yapımı maske koruyucu değil deniliyor. çok güvenemiyorum.

  • belkider  (10.04.20 15:40:25)
Bazı marketlerde girişte maskesiz olanlara ücretsiz veriyorlar, tabi denk gelmedim hiç
Birde yakında eczanelerde ücretsiz dağıtım olacakmış edevlet vs basvuruları iptale düştü

  • birbilsem  (10.04.20 15:52:42)
ben markete gidiyorum 2 gündür, marketlerde bir sürü maskesiz insan görüyorum, kimsenin bişey dediği ya da maske verdiği falan yok.

mantık olarak, devlet maske satışını yasaklayıp ben dağıtıcam dedi.

ptt dediler iptal ettiler
e devlet dediler iptal ettiler
şimdi eczanelerden dağıtılacak diyolar, eczanelere maske falan geldiği yok şu günlerde.

tahminime göre ilacı, aşısı çıktıktan sonra vermeyi düşünüyolar.

o yüzden çok kasmadan git. polis molis çıkarsa karşısına bana akıl verme maske ver de geç
  • hem şişko hem deli  (10.04.20 15:53:25)
çoğu marketin girişinde veriyorlar artık.

  • yedek  (10.04.20 16:01:50)
epttavm den alınan başvurular iptal edilmedi. E-devletten başvurular hala devam ediyor ptt teslimlere başlamış. Buna ek olarak eczaneler kanalıyla maske dağıtımına geçildi bir kaç güne dağıtım başlar.

www.trthaber.com
  • acebi  (10.04.20 16:08:04)
kapıya getiren marketleri kullan.
karfur ve migros mesela. birçok küçük markette başladı kapıya getirmeye.

  • aslindasorunumpsikolojik  (10.04.20 16:46:15)
şimdilik çözümü migros sanal markette buldum.

Ben 2 gün önce markete girmeye çalıştığımda içeri alınmamıştım. kimse maske de vermedi.
  • belkider  (10.04.20 19:11:10)
Maskeler geliyor. Bana geldi bu sabah pttden

  • regina phalange  (10.04.20 20:14:26)