Macbook pro 13

7-8 yıllık ikinci elleri bile neden bu kadar pahalı bunların? Uygun fiyata kullanılmış bir macbook pro 13 nerden bulabilirim? Ve sizce bulabileceğim en uygun fiyat nedir?

Yaklaşık 2 yıldır aynı dertten muzdaribim :) bence biran önce alın çünkü fiyatlar sürekli artıyor. Ayrıca 2015 sonrası hiçbir şekilde upgrade edilmiyor. Ram SSD eklerim diye düşünmeyin.

Not: uygun satan bulursanız lütfen mesaj atın.
  • demirKamil  (10.04.20 12:18:55)
çünkü uzun ömürlüler. başka markanın 7-8 yıllık 2. elini alsa alınmazken macbook olunca alınabiliyor.

ama o kadar eski alma bence. 2015 ve sonrası bak.
  • jelly bear  (10.04.20 12:21:43)
Valla 2011 modele 400€ istiyolar en az, 2015 sonrası fiyatları hayal edemiyorum

  • nihannihan  (10.04.20 12:39:07)
Hocam maalesef sıfır fiyatları çok yüksek. Evde 15 ve 13 iki Macbook Pro var. İkisini satsam yeni bir tane alamıyorum. Bir de bu işin ticaretini yapanlar var tabi. Apple zammını ikinci el bilgisayara da uyguladılar.

Mantıklı olan Touchbarlılar gelince 2016 öncesinin de düşmesiydi. Ama onlar 20-25bine çıkınca eskileri de 10bin bandına yükseltti satıcılar.

Şu an için en mantıklı çözüm 1000 dolar bandında yurtdışından ikinci el bakmak.
  • nickini vermek istemeyen uye  (10.04.20 12:58:47)
aynı dertte müzdariptim. çareyi 2018 sonrası macbook air'larda buldum. çünkü aynı pro'daki gibi retina ekran, parmak izi var, sevmediğim o lüzumsuz bar yok, şarjı çok iyi ve teknik özellikleri de pro'yla aynı.

ve ikinci elleri çok daha ucuz. geçenlerde 6000 liraya, 20 ay garantili ve pil devri sadece 13 olan bir macbook air 2018 aldım. aşırı memnunum.
  • metrobus yoluna kacan angus  (10.04.20 13:28:41)
2014 macbook pro sattım geçenlerde. 6 yıllık makina hala ilk günkü gibi akıcı çalışıyordu. evde netflix, webde gezmek için kullanıyorduk. şu an gidip sıfır 5k bir pc alsam belki aynı akıcılığı veremeyebilir.

  • orpheus  (10.04.20 15:34:16)
yurtdışında değilsen donanımhaber ikinci ele kesinlikle bak. ben birkaç ilan gördüm. piyasasını bilmediğim için yorum yapamıyorum.

  • beyaz power ranger  (10.04.20 15:48:58)