hdd olan kasaya ssd takmak

ofisten bilgisayarımı getirdim fakat bu hdd calısma sesi beni deli ediyor hem de geri götürmeyeceğim yavaştan geliştireyim diyorum bilgisayarı kasa yenı toplanmıstı ssd yeri vardı içinde kabloları da var sanırım şimdi diski alıp pat dıye takabiliyor muyum buna oluyor mu? işletim sistemini silip falan ssdye nasıl yükleyeceğim

Direkt takip baştan windows kurun

  • kisa  (10.04.20 11:27:06)
hocam
ssd alın
hdd nin kablolarını sökün yerine takın
windows kurun usb ile

hdd de bilgi yoksa
hic geri takmayın ugrasmayın
  • kingcyrax  (10.04.20 11:31:28)
Öncelikle Windows 10 yükleme usb'si oluşturun. Ardından mevcut diskte kaybetmek istemediğiniz verileri yedekleyin. Anakartınızın portlarını tespit edin, portlara ve bütçeye uygun bir ssd edinin. Dikkatlice sata portuna ssd'nizi takın. Portlar elveriyosa eski hdd'yi de takın. Bios'ta ssd'nin tespit edildiğinden emin olun. Bios ayarları tamamlandığında bilgisayarı kapatın ve windows 10 usb'sini takın. Bilgisayarı açın ve usb'yi boot edin. İşletim sistemini kurarken hdd'yi de kullanacaksanız diskpart ile hdd'yi temizleyin. İşletim sistemini ssd'ye kurun, ardından sürücüleri yükleyin. Tebrikler, Ssd'yi sisteminize entegre ettiniz :D

Her adımda ilgili keywordleri kullanarak google ve youtube'dan ihtiyacınız olan her bilgiye ulaşabilirsiniz. Yetmediği durumlarda keywordlerin yanına ilgili donanımın marka modelini de ekleyebilirsiniz.
  • joker hakki  (10.04.20 11:39:37)
hepinize teşekkürler.

  • zibidigonzalez16  (10.04.20 12:21:45)
Ben format atmak istemediğim için şöyle yapmıştım.

1) hdd ve ssd aynı anda pc ye bağlı olacak
2) casper v8 diye bir uygulama vardı onu yükledim
3) hdd yi ssd ye clone yaptım.
4) pc yi kapatıp hdd yi çıkarttım
5) pc ssd ile çalıştı ve masaüstü düzeni bile değişmedi
  • pislick0  (10.04.20 14:07:00)
Ayrıca nvme ssd'ler sata ssd'lere göre 10 kata kadar daha hızlı olabiliyor. Biraz daha pahalı oluyorlar.

  • mirafiori  (10.04.20 14:19:27)
tekrar horlatacağım kasama baktım 3 tane sata 3 girişi var ve 6gb/s yazıyor.
ssd alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı şuan ? muhtemelen 530 mb yüksek hızdan almama gerek yok. bir hdd kablolarıyla ssd yi çalıştırabilir miyim ?

  • zibidigonzalez16  (10.04.20 15:21:57 ~ 15:23:08)
hocam
eger hdd yi de takacaksanız
sata kablosu almanız lazım ( data )
sata power kablosu vardır fazla
standart bir ssd al sandisk kingston gec

hdd nin yerine %99 takılacaktır
hdd de sata ise
  • kingcyrax  (10.04.20 17:24:30)