[]

flightradardaki mavi uçaklar?

ne oluyor?
 
Why are some aircraft shown as blue on the map?
Aircraft displayed as blue icons are currently being tracked via satellite. Satellites are collecting the ADS-B signals from aircraft and transmitting them to the Flightradar24 network. Space-based ADS-B tracking will be used to supplement our terrestrial receiver network.

  • o kadar da degil aga  (08.04.20 21:57:39) 
herkes ingilizce bilmeye mecbur ama ben yine de türkçe de yazayım.

ADS-B uydu veri sistemi ile takip edilen uçaklar mavi ikonla belirtiliyor. uydu veri sistemiyle takip, yaygınlaştıkça gecikmelerin vs. önüne geçilecek deniyor.

özetle uydu sistemi ile takip edilebilen uçaklar mavi ikon.
  • han20  (09.04.20 00:58:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.