gebelik şekeri evde takip nasıl yapılmalı

gebelik şekeri çıktı bende. doktorum dedi ki diyete başla şeker ölçüm cihazı ile sabah öğle akşam yemeklerden önce ve yemekten bir saat sonra ölç, not et, 10 gün sonra bana gel.

ben de bugün başladım başlamasına ama ara öğünlerim falan oluyor mesela kahvaltıdan iki saat sonra elma yiyorum süt içiyorum iki saat sonra yemek yiyorum, sabah kahvaltısı hariç hiç uzun süre aç kalmıyorum açlık kan şekerini kaç saatlik açlık ile ölçmeliyim?

bir de evdeyim geç kalkıyorum üç ana öğün zaten yapamıyorum. onda bir sıkıntı olur mu acaba.

doktora soramıyorum sadece acil şeyler için arıyorum doktoru.

Benim de ayni sorunum vardi. Kahvaltidan iki saat sonra ara ogun yiyiyordum mesela. O ogunu yemeden tokluk sekerini olcuyordum hemen. Excel tablosuna saat saat not tutup goturmustum ben fix saatlerim yoktu.
Bol bol su icin yasakli yiyeceklerden kacinin ben o kadar diyete yine 4400 bebek dogurdum dikkat etmesem ne olacakti kim bilir

  • cilekli pasta  (08.04.20 19:21:31)
@cilekli pasta kaçtı peki gebelik şekerin hatırlıyor musun?

  • cilekli krep  (08.04.20 19:25:01)
İsmi şeker olduğu için acil değil gibi gelebilir ama gestasyonel diyabet çok önemlidir. Doktorunuzla görüşün.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (08.04.20 21:06:05)
hamilelik sekeri ciddidir mutlaka yemekten sonra ölçün gun icinde ne yerseniz devaminda ölçüm yapin doktorunuza da danışınız

  • çilekli waffle  (08.04.20 21:09:58)
ilginç bir duyuru oldu 3 tane çilekli var :)

  • cilekli krep  (08.04.20 21:25:33)