Finasteride/ proscar kullanimi

Merhabalar. 24 yasindayim, saclarimin yavastan azaldigini ve inceldigini gozlemliyorum. Ailemin yarisi kel. Buyuk ihtimalle ben de kalacagim. Bu yuzden proscar hap aldim, bazi kaynaklarda yan etkilerinin cok nadir goruldugu, bazilarinda da bu oranin yuksek oldugu yaziyor. Ama ben kullanip sansimi denemek istiyorum. Bu ilaci kullanan var mi? Nasil sonuclar aldiniz? Gunun hangi zamani kullaniyorsunuz?

alacağın ilaç bir hormon. bunu aldığın sürece saç dökülmen yavaşlayacak. bıraktığın anda kaldığı yerden devam edecek.

bu kadar ciddi isen saç ekimi yaptır 3-4 yılda bir de açılan yerlere ek yaptırısın. ya da kazıt gitsin kel karizması olur.

illa kullanacağım dersen araştırmalara göre propecia adlı tabletin dörtte biri bile %90 oranında etkili oluyor.

proscardaki doz çok fazla onu bölerek düzgün ayarlaman epey güç. bu arada proscar veya propecia hapı ortalıkta bırakma kadınların çıplak tenine değmesi bile riskli kabul ediliyor.
  • orpheus  (08.04.20 18:34:29 ~ 18:34:44)
niye doğrudan en hardcore yönteme gittin ki? daha bunun biotin'i var çinko'su var, minoxidil'i var... bioxcin şampuanı var..

  • nabrukk  (08.04.20 18:45:19 ~ 18:45:44)
saydıklarının harici bir ilaç kullanmıştım. benzer oranda saça iyi etkisi olan. durdurdu dökülmemi ama saç oluşumu gerçekleşmedi. adını unuttum ilacın. her yerde çok olumsuz yorum varken aldım. bi yan etki falan da olmadı.

  • avatar is back  (08.04.20 18:46:29)
yan etki görmeyebilirsin de, ama ne kadar kullanacaksın? bıraktığında kanındaki DHT miktarı yine artıp yine saçlarını dökmeyecek mi?

Ben yan etkilerinden* korktuğum için kullanmadım. Saç ektirdim 2 ay önce(30 yaşındayım), sonrasında bile tavsiye ediyorlar ama yok istemiyorum. Kerozan denen çinko, biotin, saw palmetto(bu madde de DHT baskılayıcı) içeren hapı kullanıyorum.

*(aslında yan etki de değil, madde testosteronu azaltıyor onun sonucunda kimisinde üreme sistemleri de etkileniyor, beklenen bir sonuç bile denebilir) Sanırım kullanmadan önce testosteronunu falan test ettirmek daha mantıklı. (şu an yapamazsın onu da, hastaneler rezil durumda)

bu arada propecia saç için çıkmış hali, proscar prostat tedavisinde kullanılıyor normalde. 5'e bölüp 1mg finasteride içerek hale denk getirmeye çalışıyor millet. Ucuz olduğu için.
  • nhk ni youkosu  (08.04.20 19:10:05 ~ 19:11:38)
eksisozluk.com

Şu entryi okuyabilirsiniz. Ben 2 senedir kullanıyorum dökülme tamamen kesildi.
  • synthetic a priori  (08.04.20 21:18:47)