Yarın evden çıkacağım ve maskem yok?

Uzun süredir evden çıkmıyordum. Yarın mecburiyetten çıkacağım ve bazı görüşmeler yapacağım.

Maskem yok 2-3 eczaneye sordum satış yasak ve elimizde yok dediler.

Maskeyi nereden temin edebilirim?

Metrobüs girişinde dağıtııyor sanırım ama toplu taşıma kullanmıyorum.

Ayrıca e-devletten 3 gündür denememe rağmen sayfa dahi açılmadı. Bir çok şey denemedim olmadı. Siz başvurabildiniz mi= eksisozluk.com

İlk çıktığı gün başvurdum, maskeler ne zaman gelir muamma zaten. Ama az önce baktım e devlete arama kısmına maske yazınca açtı bende

  • paramolacak  (08.04.20 16:58:32)
doğru düzgün devlet maskeyi halka ulaştıramadan yasaklamak nasıl bir saçmalıktır?

  • ifo  (08.04.20 17:01:42)
@cureforlove teşeüür ederim ama bunun çok işe yarar olduğunu düşünmüyorum. Hatta bende siyah dandik bir maske var ama onun bir işe yamadığına dair çok yazı okudum. Onun yerine işe yarar bir şey almak istiyorum.

  • ifo  (08.04.20 17:03:29)
@paramolacak onu da denedim şimdi ama olmadı :(

  • ifo  (08.04.20 17:06:30)
maskesi olmayanlar geçici olarak atkı, eşarp falan bağlıyorlar. bu şekilde olunca kabul ediliyor genelde ama her gün olursa müsamaha göstermezler tabii ki.

  • pearson  (08.04.20 17:06:43)
@pearson aslında kanunen bir zorunluluk yok. kendi arabamla kendi iş yerime gideceğim ama sağlık için maske istiyorum.

  • ifo  (08.04.20 17:11:03)
Toplu alanlara girmediğiniz müddetçe maske zorunlu değil, açık havada maske takmanın bir getirisi olmadığı gibi tam tersi zararı bile olabilir. Özellikle ellerinize çok dikkat edin, sık sık ellerinizi dezenfekte edin, ellerinizi yüzünüze asla değdirmeyin. Unutmayın sakınan göze çöp batar, dikkatli olun ama abartmayın.

  • zekicalik  (08.04.20 18:26:52)