türkiye günlük elektirik tükettimi grafiği bulamıyorum

hergün haber sitelerinde bir gün önceki türkiye toplam elektirik tüketimi yayınlanıyor. ama grafik şeklinde her gün güncellenen bir site bulamadım.

haberlere göre ;

21.03.2020 = 829 megavat
07.04.2020 = 660 megavat

tüketim ciddi ölçüde düşüyor. buda ekonominin ne kadar küçüldüğünün, dolayısı ile işsizlik ne olacak gibi sorunların en kestirme göstergesi bence.

yani kac yildir bu isin icindeyim böyle bir fonksyon olmaz.

elektrik tüketimi düsüyor ama bunun düsme nedeni milletin az kullanmasi degil. tam tersi ev kullanimi eskiye göre 2 katindan fazla cogu kiside.

yanlis anlamayin bilgi yoksa cok normal böyle cikarimlar, sektörü bilmek gerek. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bu iste. hata normal yani.

asil neden endüstrinin durmasi. kisisel tüketilen enerji cok yüksek degil aslinda zaten. hatta toplam elektrigin ortalama 20% filan evlerde kullanilr. 50% i direkt endüstride, geri kalan 25% hizmet, 1-5 % arasi ise tarimda kullanilir.
  • duygusuzromantik  (08.04.20 12:27:27 ~ 12:35:02)
Isıtmada kullanılan elektrik yükü de mevsimsel olarak düştüğü için etki etmiştir.

  • John Bloor  (08.04.20 12:38:59)
  • sealth  (08.04.20 13:06:51)
www.enerjiatlasi.com
Burada saatlik günlük aylık vs grafikler var.

  • sckxyss  (08.04.20 14:52:36)