Pazara surulmus urunle alakali post-market veri analizi

Karantinada canima okundu, evde mesleki olarak en azindan kendimi gelistirecbilecegim konulari listeledim, bu da onlardan biri. Gelin beraber geliselim.

Soyle ki;

X urunu var. Diyelim 5 yildir pazarda. Buna sadece urun-sikayet analizi yapmaktan baska daha gelismis nasil bir guvenlik/performans izleme aktivitesi yapabiliriz? Ornegin istatistiksel analizle/grafikle hangi yararli veriler sunulabilir? Trend analizi, standart sapma vs icine katarak soruyorum.

Simdiden tesekkurler gencler beyin firtinama yardimci oldugunuz icin :)

Şikayet dışında elde edebildiğin veri var mı?

Müşteri memnuniyetini şikayet dışında ölçebildiğin bir kaynak var mı?
  • ozdek  (07.04.20 19:26:26)
Anketler olabilir.

  • nefertarii  (07.04.20 19:29:04)
korona var anketi nasıl yapacaksın? online anket yapacaksın ama tüketiciye nasıl ulaşmayı düşünüyorsun? servis sağlayıcılardan veri satın alabilir misin? kişisel verileri koruma kanunu devreye girdi. izinsiz anket araması bile yapabilir misin?

peki bu ürünün satış bilgilerine sahip misin? amazon, ebay, hb, n11 gibi ortamlarda hangi dönemlerde ne kadar satılmış bilgisine ulaşabiliyor musun?
  • ozdek  (07.04.20 20:05:44)