[]

güzel uyumak için ilaç ve melatonin harici ne yapmalı?

ilaç hariç
melatonin takviyesi hariç.

ne yapabilirim? odayı karanlık yapma vs. bunlar hikaye. çok zor uykuya dalıyorum ve hafif uyuyorum dolayısıyla uykumu alamıyorum.

ne tavsiye edersiniz?

 
Lipton vb gibi markalarin uyku oncesi caylari var.


  • msb  (07.04.20 00:38:24) 
Ha bir de Lavanta yağı.


  • msb  (07.04.20 00:39:05) 
(bkz: melisa çayı)


  • Bruce  (07.04.20 00:42:36) 
bazi uygulamalar var calm filan gibi... onlar konusurken uyuyabiliyorum ben.


  • yoggi  (07.04.20 00:57:33) 
çoğu zaman uykuya geçme ve uykuda huzursuzluk sıkıntısı yaşıyorum. alkol aldığım geceler rahat oluyor. her gün uygulamak sağlıklı olmayabilir ancak bazı dönemler uygulanabilir.


  • goddar  (07.04.20 01:40:13) 
Bende kulak çınlama var. Yutubdan konusma acip dinlerken cok rahat daliyorum.


  • 000000  (07.04.20 02:25:36) 
papatya, melisa


  • westblack  (07.04.20 02:36:57) 
Günü iyi geçirmek ve yorulmak güzel uyutuyor. Benim için ortam ısısı çok önemli. 27-28 derecelik odada hep uyanıyordum. Şu an 22-23 lerde uyuyabiliyorum.

Uyku gelmesi için kitap okumak iyi fikir.

Odadaki elektroniklerin fişi çekilip telefon mümkünse oda dışında bırakılmalı. Odada kalacaksa en uzak köşeye koyabilirsiniz. Tercihen 3g kapalı.

Beklenti bu gece uyuyamayacağım şeklinde olmamalı. Bu bilinçaltını etkiliyor sanırım ve kalitesiz uykuya yol açıyor.

Telefon uyumadan 1 saat, yemek 2-3 saat önce bırakılırsa iyi etki eder.

Akşam ağır yememek olumlu fayda sağlar.
  • EasyTiger  (07.04.20 21:56:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.