Evde bilgisayarsiz internet basvurusu

Selam arkadaslar, malûm Corona gunlerinde eve kapandik, bende normalde internet yok, bilgisayarda yok..
diyorumki eve bi modem alsam sadece telefondan takilsam? once boyle birsey mumkun mu ne kadar nasil mumkun?
bu meraklar iki ayri operatoru aradim TT ve Vodafone, ikiside ev adresimi aldiktan sonra " sizde altyapi yok" dedi, ben şok!
nasik yani? normal internet cektiremiyormusum, halbuki cook onceki yillarda evde ev telefonu da bilgisayarda internette vardi..
simdi iki soru:
1- Bu hani "sizde altyapi yok" meselesi nedir ne olabilir fikri olan var mi?
2- bu tarz bilgisayar olmadan sadece modem ve cep telefonu yoluyla sinirsiz internet kullaniliyor mu, eger kullaniliyorsa paket vs tavsiyeniz ne olur?
tanri hepimizi bu Korona belasindan korusun, koca Ingiltere basbakanini yogun bakima aldilar yahu, ne illetmiş!

port olmayabilir. superbox pahalı olsa da altyapı yoksa düşünülebilir.

  • sutlu nescafe  (06.04.20 22:46:53)
Başvurmadan bilinmez. Siz başvurun onlar söyler.
Bu ada kablo TV varsa kablonet E de başvurabilirsiniz.

  • kisa  (06.04.20 22:48:09)
@sutlu tesekkurler yine hızırlıgın ustunde:)
peki bunu bi ust kattaki arkadasta kullanabilir mi paylassak?

  • alttaraf  (06.04.20 23:31:07)
bağlantı sınırı vardı galiba da alt komşu kapsama alanındaysa kullanır büyük ihtimalle. modem başına belirli bir sayıda cihaza izin veriliyordu değişmediyse.

  • sutlu nescafe  (07.04.20 00:47:49)
1- Fiber için aramadın di mi?

Adsl/Vdsl için aradıysan boş port olmaz en fazla, "alt yapı yok" demezler onda da.

Turknet sitesinden girip adres bilgilerin ile kontrol eder misin hizmet verilebiliyor mu?

2- Kullanılır, ama modeme bir seferlik bir bilgisayar ile bağlanıp kullanıcı adı ve şifresini, bir de wi-fi adı ve şifresini girmelisin (bunu default da kullanabilirsin)
  • John Bloor  (07.04.20 08:18:06)