[]

Ambalajların dayanıklılığı

Biliyorsunuz son zamanlarda şahsen kendimiz yapmasak bile ev ahalisi mutlaka dışarıdan alınan ürünleri temizliyor. Artık sabunlu bez bir yana , yüzde 90 alkollü, gliserinli, bütanlı, propanlı, pantenollu sprey dezenfektanlarla falan bu işi yapanlar var. Benim sorum şu olacak, bu tarz ürünler , ambalajlı ürünlerin içerisine herhangi bir şekilde sirayet eder mi? Bu ambalajlı ürünlerin bir kısmı uzun dönemde tüketilen şeyler ve ambalajların koruyucu özelliğini koruması gerekiyor. Kimyasal açıdan bu tarz temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri ambalajlarda deformasyona neden olabilir mi? Bilen için cahilce bir soru olabilir ama en son annemin kedinin beş kiloluk mama ambalajını bebak el dezenfektanı ile temizlediğini görünce merak ettimi.
 
Ya iyice kafayı yedik. Gerçekten o saydigin şeylerle yikiyorlarsa paketleri acil şifalar diliyorum onlara. Eve aldığınız meyve sebzeyi de bu saydıklarınizla yıkıyor musunuz? Yikamiyorsaniz bunları neden yikiyorsunuz?


  • sckxyss  (06.04.20 20:06:52) 
Sorumun cevabı bu değildi ama


  • eksisozlukokuryazari  (06.04.20 20:23:44) 
Sabunla yıkanıyor bu arada zebze meyveh.


  • eksisozlukokuryazari  (06.04.20 20:26:30) 
her şeyi paketinden çıkartıyoruz. hiç bir şeyi paketinde tutmuyoruz. paketli kalması gereken bişey aklıma gelmedi. varsa bile sabunlu suyla yıkıyoruz.


  • scudman1  (06.04.20 21:16:27) 
@scudman1 dostum örneğini verdiğim 5 kiloluk kedi ammasını filan biz ambalajıyla kullanıyoruz normalde. aslında sorum nasıl koruyalım değildi. kimyasallar ambalajın koruyucu özelliğini bozar mıydı?


  • eksisozlukokuryazari  (06.04.20 23:53:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.