robot süpürge yurtdışı

xiaomi roborock s5 almak istiyorum ama fiyatları fahiş bi şekilde artmış trendyol, hepsiburada, amazon tr gibi sitelerde. 1-2 ay önce 3000-3500 civarındayken şimdi 6000 civarına satıyorlar.

aliexpress'te daha üst olan s5 max modelini 3200 civarına buldum, 480 lira da kargo ücreti istiyor. her türlü daha ucuza gelecek.

malum corona'dan dolayı aliexpress'ten ürün gelirken sıkıntı oluyor mu gümrükte falan? son zamanlarda böyle bişey alan var mı?

Türkiye'de şurada uygun fiyatlı satılıyor derseniz oradan da alabilirim.

ürün aşağıda;

tr.aliexpress.com

3200+kargo ile çıkmayacağını biliyorsun değil mi, gümrükte de vergi ödemen istenecek. en son yüzde kaç alınıyordu hatırlamıyorum.

  • xvyz  (06.04.20 12:36:10)
bu kadar pahali bir seyi ben olsam ulasamayacagim bir saticidan almazdim. evet 2000'den fazla fark var ama 3680 de cope atilacak para degil.

hadi diyelim bozuk cikti?
ya da kucuk bir parcasi kirik cikti?
mideniz bulanacak.

ayrica evet bir de burda vergiciler opecek.
  • yoggi  (06.04.20 13:04:53)
Stok sıkıntısı var diye fiyatlar arttı. 1-2 ay bekleyin. Bir de bu ürün end of life oldu o yüzden daha gelmeyecek. Xiaomi'nin Vacuum Robot Mop (1C) modeli gelecek, ondan alırsınız.

Son olarak Roborock Xiaomi'nin ürünü değil. Her yerde öyle geçiyor ama aslında değil.
  • efreet sultan  (06.04.20 13:22:07)
Rumba aldım daha yeni. TR'den aldım. Doğrusu yurtdışındam gelenin garanti süresi içinde başına ne gelir, ilaveten bir kullanayım memnun kalacak mıyım düşünceleriyle TR'den aldım. Yedek parçalarını AliExpress'ten almayı düşünüyorum ama.
Ben Trendyol'dan aldım.

  • SiyamkedisiZorro  (06.04.20 14:26:18)