Şu maske sitesi olayı gerçek mi?

maske.epttavm.com

yahu site "ben dolandırıcıyım." diye bağırıyor. bir sürü insan "gerçek" demiş. herhalde şu ortamda trollüğe kalkışmıyordur değil mi kimse?

bu site ve olay bana da hiç güven vermedi. tc devleti'nin iyi bir şey yapma ihtimalinin olmadığını akıldan çıkarmamak ve kişisel bilgileri girmemekte fayda var.

  • ala09  (05.04.20 20:23:02)
  • ryhmer  (05.04.20 20:24:35)
site değil de siz "subdomain nedir bilmiyorum" diye bağırıyor gibisiniz hocam.

dümdüz ptt'nin satış sayfası yahu. bu arada arayüzü görünce bi gülme tuttu. yarım saat önce karar vermişler satış yapmaya hemen açmış gibiler.
  • avatar is back  (05.04.20 20:30:41)
ptt'nin kendi sitesi evet, beceriksizlik akıyor siteden ama gerçek site.

aslında tam bir "localimde çalışıyodu" durumu
  • selam  (05.04.20 20:36:59 ~ 20:38:42)
kendisi yıllardır var olan, ptt'ye ait bir satış portalı. dolandırıcı değil.

  • nabrukk  (05.04.20 20:45:00)
Bu arada, ücretsiz olan bir şey ile nasıl dolandırabilirler ki? aklıma bişi gelmedi açıkcası en fazla telefon numarasını ele geçirmiş olurlar?

  • selam  (05.04.20 20:51:34)
Neresi "ben dolandırıcıyım." diye bağırıyor ?
Bu işlerden çok anlamıyorsunuz galiba

Tamamen gerçek bir sitedir. Herkes gönül rahatlıkla başvurabilir. Tabi şu an yoğun lakin başvuru tuşuna peş peşe basılırsa oluyor.
  • infernalcadre  (05.04.20 20:52:16)
Gayet de çakma bir siteye benziyor ama gerçekmiş.Buram buram kalitesizlik kokuyor.

  • alfred  (05.04.20 21:01:34)
modern web sayfası görünümünde olmadığı doğru ama aceleyle hazırlanmış. muhtemelen yarına toparlarlar, zaten çökmüş. görünümünün böyle olması dolandırıcı olduğu anlamına gelmez. zaten adresi de epttavm'nin subdomain'i. (edit: şeklini toparlamışlar bile ama hala çökük)

dolandırıcıyım diye bağıran site kredi kartı numarası ister, internet bankacılığı şifresi ister, kart numarası ve şifresi ister. bu sadece tc kimlik numarası, telefon ve adres istiyor. bu bilgilerle dolandırmayı başarıyorsa buyursun. ben aynı bilgileri migros sanal market'e de veriyorum.
  • kibritsuyu  (05.04.20 21:04:19 ~ 21:06:32)
epttavm yıllardır var olan bir yer. o domain'in (alan adı) önünde başka bir isim varsa (subdomain), yine o alan adına bağlıdır. yani sahte olması olağan değil.

az önce eriştiğinizde muhtemelen yoğunluk sebebiyle sunucu yanıt veremedi ve css ile script dosyaları yüklenmedi. bunlar için sitenin tasarım ve işlev konusundaki kuralları diyebiliriz. bunlar olmayınca sayfa yamuk yumuk, ilkokul ödevi gibi açılır.

şuan düzgün görünüyor.
  • biseysorcaktim  (05.04.20 21:10:13)
Gerçek. 20-65 yaş arası her aile bireyi için sipariş edilebiliyor. Eve kadar da getiriyorlarmış ptt aracılığıyla. Tamamen ücretsizmiş.

  • havadakarada  (05.04.20 21:34:01)
Bu arada yaş kıstasını göremedim sitede ama televizyonda o şekilde söylüyor. Yanlışlık olmasın.

  • havadakarada  (05.04.20 21:39:43)
yaş kıstası, doğum tarihi girerken karşınıza çıkıyor. doğum tarihi listesinde 1954 öncesi ve 1999 sonrası yok.

  • kibritsuyu  (05.04.20 22:09:39)