35 mbit netin bana yetmemesi

2 bilgisayar 2 telefon var aynı anda çalışan ve bunlarla çoğunlukla video izlenir. Burada bir sorun yok.

Ama bilgisayarın biri torrent indirmesi yaptığında diğer bilgisayardaki net kullanılmaz hale geliyor.

Soru 1: Hangi cihazın ne kadar net kullandığını anlayabileceğimiz bir sistem var mı ?

Soru 2 Torrent kullanan bilgisayara bir limit koyabilir miyiz ?

Soru 3 Neden Diğer bilgisayar indirme yaparken benim videom donuyor ? Ben video izlerken onun indirmesi yavaşlasın. Torrentin dokunulmazlığı yada baskınlığı mı var ?

torrent uygulamasını sınırlandırabildiğin gibi torrent'in indirdikleri içerikleri ayrı ayrı da sınırlandırabilirsin.

bazı modemlerde cihazlara hız limiti koyulabiliyor. modem adını internette aratarak senin cihazının buna uygun olup olmadığını öğrenebilirsin.

o bilgisayara yükleyeceğin bir programla da bunu yapabilirsin. netbalancer, netlimiter ilk akla gelen programlar. ama tek sorun torrent'se harici bir programa ihtiya duymadan, torrent uygulaması üzerinden de sınırlandırabilirsin.

siz modeme kablo ile bağlanırsanız sanırım öncelik sizde olur. nasıl bir sistemleri var bilmiyorum ama torrent'in önceliği oluyor. tüm bağlantıyı alıp içiyor. torrent, doğası gereği, upload'ı da kullanıyor. bu da yavaşlatır hızınızı.
  • biseysorcaktim  (05.04.20 19:18:22)
torrent'in upload hızına limit koyun, upload kanalı dolunca diğer servisler sağlıklı çalışamıyor.

  • Sir Anthony Hopkins  (05.04.20 19:21:23)