memleket insanıyla iş yapmak

neden bu kadar yorucu?
elin isveçlisiyle de şililisiyle de iş yapıyoruz hiç bu kadar dert sahibi olmuyoruz.
yani adamlarla aramızda okyanuslar, dağlar var. işlemleri mecburen btc gibi yöntemlerle yapıyoruz. işlemlerin gerçekleştiği platform abd çıkışlı. adımızı bilmez sanımızı bilmez ama fiyat soruyor, söylüyoruz, ücreti yolluyor, ürünü yolluyoruz. hani dolandıracak olsak çok rahat dolandırırız ama adamlar hiç darlamıyor. en fazla 10 tane 5 tane alsam ne olur diyor.
bizde ise yerimiz yurdumuz belli, her şey bankalar üzerinden gerçekleşiyor. adımızı sanımızı yazınca dün yediğimiz yemeğe kadar çıkıyor zaten internette.
ama abi önce sen ürünü yolla. abi bu işi şu paraya yapalım bende daha iş çok. abi bi yerden para gelecek falan bu geyikler bitmiyor. iş mi yapıyoruz milletin nazını mı çekiyoruz belli değil.
niye böyle buranın tiracaret hayatı :(

dolandırıldığın zaman kapısını çalacağın, rüşvet vermeden işini hallettirebilecen kurumlar yok/oturmamış çünkü.
7.yy ahlakı ile yaşayan insanlar bu kadar ticaret yapabiliyor.

  • ala09  (05.04.20 18:43:18)