[]

Uzun süreli zylet ya da teramisin kullanımı göze zarar verir mi

gözde iltihap var şu an, aralıkta ve şubatta hekim önerisi ile kullandık iyi geldi. geçenlerde yine oldu virüsten dolayı hekime gitmeden kendimiz 20 martta zylet aldık, iyileşti. 9 gün kullandık. şu an yine gözde kızarıklık var. doktora da gidemiyoruz malum.
yine kullansak göze zararı olur mu katarakt vs?

gözü de her seferinde tek kullanımlık havlu ile siliyoruz yine de geçmiyor. gözlükten bulaşıyor olabilir diye tahmin ediyorum.

teşekkür ederim.

 
Sürekli oluyorsa gözyaşı kanalında tıkanma, daralma olabilir belki. Burunla göz arasındaki oyuk kısma temiz parmakla bas çek şeklinde masaj yapın günde 3-4 defa 10 bas-çek şeklinde.


  • curukturpkokusu  (05.04.20 13:30:31) 
mesela ben iki üç gün kullansam yetiyor. neden öyle geçmedi sizdeki acaba? en çok lensten, makyaj malzemesi kullanmaktan, ve elini ağzına gözüne çok sürmekten oluyor. Derhal bunları kesiniz. dr gibi konuştum. Bence çok çok az tatbik edin. gözünüzü kaşımamaya çalışın. Olmazsa online yrd veren bir doktora sorunuz. Varmış şimdi öyle bir şey


  • jeharfi  (05.04.20 13:41:48) 
hasta kişi baba. kirpik dibi iltihabı var. blefarit olabilir diyor bazı dr arkadaşlar. sıcak çay suyu ile idare ettireceğiz. hastaneler şu sıralar biraz tehlikeli.
cevaplar için teşekkür ederim.

  • turbo sadık  (05.04.20 14:03:10) 
Göz şampuanları var biraz maliyetli olsa da rahatlatabilir.


  • kararsızataletfilozofu  (05.04.20 14:48:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.