[]

Zorunlu bes

Merhabalar merak ettiğim bir konu var .yeni işe girdiğim şirkette maaşım yattığı gün mesaj geliyor bes kesintiniz yapılmıştır diye emeklilik şirketi tarafından.Fakat Bankaya yatan maaşımdan bir kesinti yok.Bu ücret şirket tarafından düşüldükten sonra mı maaşım bankaya yatıyor acaba?
 
Maaşını yatırdıktan sonra kesmiyor. Maaşını senin hesabına, BES kesintisini BES'i yapan sigorta şirketine gönderiyor.


  • himmet dayi  (05.04.20 10:23:03) 
evet, aynı diğer vergiler gibi, maaşın eline geçmeden kesilmiş oluyor.
yüzde 3 şeklinde bir oranda kesinti yapıldığını hatırlıyorum.

  • biseysorcaktim  (05.04.20 10:36:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.